Zestaw smyczy i obroży

Kupując wyposażenie dla naszego psa, zwykle zaczynamy od podstaw. Przy sprowadzaniu do domu czworonoga, w pierwszej kolejności dbamy o to, by miał on miski, jedzenie i legowisko. W przypadku psa, obowiązkowym akcesorium, które musimy zakupić dla jego bezpieczeństwa, z całą pewnością jest smycz i obroża. Oba te akcesoria muszą być dopasowane do psa, jego sylwetki i możliwości, jakimi dysponuje.

Wybór smyczy i obroży dla psa

smycz i obroża dla psaKiedy przygarniamy do naszego domu psa, możemy zdecydować się na szczeniaka lub psa dorosłego. Zarówno jeden jak i drugi może przynależeć do różnej rasy, a co za tym idzie, charakteryzować się różnymi potrzebami i możliwościami w zakresie chociażby siły i szybkości, jakimi się cechuje, a także zróżnicowaną wielkością. Z tego też powodu smycz i obroża dla psa zawsze powinna być kupowana dla konkretnego psa. Jeśli chcemy kupić akcesoria dla małego psa, będziemy potrzebować lżejszej smyczy i obroży, która będzie cechowała się mniejszą długością. W przypadku dużego psa, kwestie te będą prezentować się całkowicie na odwrót. Smycz poszukiwana przez nas powinna charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością, a obroża musi być odpowiednio długa i gruba, by możliwe było bezpieczne utrzymanie naszego psa w ryzach. Oba te akcesoria mogą być wykonywane z różnych materiałów. Niezależnie jednak od tego, z jakiego materiału będą one zrealizowane, zawsze będą to produkty odpowiednio bezpieczne dla naszego psa, zwłaszcza, jeśli ich zakupu dokonamy w sklepie zoologicznym. W miejscu tego typu znajdują się wyłącznie produkty dopuszczone do sprzedaży po wykonaniu wszelkiego typu testów związanych z bezpieczeństwem, a także wytrzymałością produktu na podstawie której określa się, dla jakiego psa produkt ten będzie znajdować zastosowanie.

Oczywiście, zarówno smycze, jak i obroże dla psów wykonywane są w różnych wariantach kolorystycznych, co pozwala nam na dopasowanie odpowiednich produktów do umaszczenia naszego psa. Jeśli chcemy, by obroża była zawsze dobrze widoczna na naszym pupilu, dobrze sprawdzą się kolory dopasowane na zasadzie kontrastu. Dzięki temu osoba, która znajdzie naszego pupila w momencie, gdy się on zgubi, będzie wiedziała, że pies ma właściciela i szybciej podejmie kroki mające na celu jego odnalezienie.