Żarówka do terrarium dla agamy

Agama brodata lub błotna potrzebuje wysokiej temperatury i dużej ilości światła. Jak każde zwierze egzotyczne, jest przyzwyczajone do innych warunków, niż masz w pokoju lub miejscu, w którym prowadzisz hodowlę. W terrarium powinieneś więc stosować mocne żarówki, jednak ze światłem punktowym, aby agama nie tylko miała gdzie się wygrzać, ale w razie czego odejść do miejsca mniej nagrzanego.

Agama i żarówka w jej terrarium

żarówki uvb dla agamyŚwiatło punktowe jest ważne, aby zwierzak w jakimś stopniu mógł kontrolować temperaturę wokół niego. Najlepsze są żarówki UVB dla agamy, ponieważ dzięki nim można stworzyć sprzyjające warunki. Poza tym hodowca nie zapłaci dużo za rachunek. Takie żarówki emitują światło przyjemne dla oka, co będzie przez zwierzaka docenione. Najważniejsze, aby zrobić złudzenie słońca w klimacie tropikalnym. Dzięki temu agama nie będzie czuła się zestresowana. Poza tym takie żarówki wytrzymują dość długo. Będziesz widział, kiedy jej moc osłabnie. Już wtedy możesz wymienić żarówkę, aby nagłe zgaśnięcie nie zestresowało zwierzaka. W innym przypadku może odmówić spożywania pokarmu, a tego nie chcemy. Poza tym tą żarówkę można podłączyć do zegara sterującego. Tym samym będzie się ona uruchamiała o konkretnej godzinie. Tak samo będzie z jej gaszeniem. Zwierzak będzie miał ustabilizowany tryb życia, co na pewno pomoże Ci w jego hodowli. Każdy hodowca tak twierdzi.

Agama powinna mieć w terrarium takie żarówki. Pozwalają na uzyskanie wystarczającej temperatury, emitując promienie podobne do słonecznych. Zwierzak będzie mógł żyć w dobrych warunkach, nawet jeśli był nieodpowiednio transportowany. Dzięki żarówkom można stabilizować poziom ciepła oraz odpowiednią wilgotność. To niesamowicie ważne, aby tak działać. Agamy tego wymagają.