Zalety parapetów plastikowych

 

Zastosowanie tańszych parapetów z plastiku wcale nie jest niczym złym. Wręcz przeciwnie, ponieważ zarówno montaż takiego parapetu, jak i wytrzymałość są świetne. Tak naprawdę montować go można samodzielnie, posiadając tylko poziomicę. Zalet jest dużo więcej, jak chociażby to, z jakiego plastiku robi się takie parapety. Warto je przeanalizować podczas wybierania parapetu.

Parapet zrobiony z plastiku

parapet plastikowyPlastik to wbrew pozorom bardzo dobry materiał. Pod wpływem temperatury robi się coraz twardszy, a jak wiadomo często pod nim umieszczany jest grzejnik. Parapet plastikowy jest łatwy do wypoziomowania. Jego kamienne odpowiedniki są trudniejsze w obróbce. To, że łatwo jest go wypoziomować jest spowodowane jego niewielką wagą. Nie przekracza ona nawet dwóch kilogramów. Również jego montaż nie wymaga kleju murarskiego. Zwykły klej sylikonowy to jedyne, czego koniecznie potrzebujesz. Po jego zamontowaniu sylikon przyda się także, jako dobry uszczelniacz. Poza tym jego wygląd jest dobry. Zwykły, prosty parapet będzie przez długi okres czasu dobrze wyglądał. Dodatkowo można go łatwo odrestaurować. Po jakiś piętnastu latach wystarczy wziąć białą farbę i go odmalować. W dalszym ciągu będzie wyglądał na nowy, a o to nam przecież chodzi. Montaż takich parapetów w domu to bez dwóch zdań dobry pomysł, który warto zastosować w praktyce.

Jeśli chcesz się podjąć samodzielnego montażu, pamiętaj o tym, aby parapet był lekko nachylony w stronę okna. Tym samym jeśli jakaś woda przedostanie się w wyniku nieszczelności, nie będzie spadać na podłogę. Tak montuje się wszystkie parapety, bez względu na materiał, z jakich są one wykonane. Jednak w tym przypadku nie używaj zaprawy do jego przytwierdzenia, lecz o wiele tańszy klej sylikonowy. To bardzo proste.