Zalety materacy piankowych o wymiarze 140×200

 

Kiedy kupiliśmy razem z mężem działkę, chcieliśmy ją urządzić tak, aby była naszą ostoją i miejscem, gdzie możemy nocować przez cały sezon wiosenno-letni. Musieliśmy się jednak do tego mocno przygotować, ponieważ w domku nie było żadnego sprzętu artykułów gospodarstwa domowego ani mebli.

Wygodny materac piankowy 140×200

materace piankowe 140x200Gdy tylko skończyliśmy malowanie i drobny remont, zaczęliśmy rozglądać się za łóżkami dla nas i gości. Uzgodniliśmy między sobą, że na łóżkach będą znajdować się materace piankowe 140×200. Był to wymiar w sam raz na nocleg dla dwóch osób. Ponadto tego typu materace są praktyczne i bardzo wygodne. Jesteśmy do niego przyzwyczajeni, ponieważ w domu również posiadamy materac piankowy a do tego ma taki sam wymiar. Kiedyś, jeszcze za czasów studenckich, kupiliśmy u stolarza porządny stelaż łóżka i od tamtego czasu korzystamy z materaców piankowych. Materac piankowy to najpopularniejszy model materacy. Tego typu materace są uszyte z pianki. Te najprostsze modele mają samą piankę i obszycie, ale są też takie, które posiadają mnóstwo systemów i zastosowanych rozwiązań, które wpływają na komfort spania. Między sobą różnią się zazwyczaj modelem i ceną. Do rzadkiego użytkowania stosujemy te najprostsze modele. Dla gości na działce też chciałam zakupić te bez systemów, ponieważ rodzina nasza mieszka na tyle daleko, że z pewnością nie będzie u nas spędzać weekendów. Znajomi natomiast mają swoje działki, dlatego też będziemy się zapewne widywać okazjonalnie na nocne pobyty. Niemniej jednak musimy być przygotowani na różne okoliczności. Jako, że ja mam problem z kręgosłupem zawsze stawiam na materace najwyższej jakości. Osobiście preferuję modele dostosowujące się do ciała i sylwetki. Najlepsze i najwygodniejsze dla mnie są te z pianki termoelastycznej, które posiadają znakomie właściwości ortopedyczne. Materac piankowy 140×200 i ten o każdym wymiarze – ważne, że piankowy o właściwościach zdrowotnych – dopasowuje się do ciała w taki sposób, że po przespanej nocy można odczuć komfort i prawdziwy relaks.

W zasadzie wybór jest duży a rodzajów jest bez liku. Kto jednak liczy na to, aby móc się położyć wygodnie we własnym łóżku i odpocząć, powinien pomyśleć o wygodnym materacu. Modele najlepiej porównać podczas wizyty w sklepie stacjonarnym, gdzie dodatkowo można zasięgnąć porady doradcy.