Zakolanówki dla dzieci – odpowiednia ochrona zimą

Posiadam mały sklepik z odzieżą dziecięcą, doskonale znam więc panujące aktualnie trendy oraz tendencje modowe. Moimi klientkami są zazwyczaj małe, którym bardzo zależy na tym by ubrania oraz elementy bieliźniane dedykowane im pociechom spełniały dwie zasadnicze funkcję: praktyczną oraz użytkową. Jak jednak wiadomo, zarówno dla mam, jak i dla dzieci, bardzo ważny jest również aspekt czysto wizualny ubioru. Dlatego też, w okresie jesień-zima dużym zainteresowaniem cieszą się właśnie kolorowe, zabawne podkolanówki, które chronią maluch przed zimnem. 

Podkolanówki dla dzieci – moda i wygoda 

zakolanówki dla dzieciNa wstępie muszę zaznaczyć, że w swym asortymencie posiadam zarówno podkolanówki dla dziewczynek, jak i chłopców, dedykowane wszystkim grupom wiekowym. W moim sklepie mamy mają więc okazję zakupu ciepłych, długich skarpetek dla kilkumiesięcznego szkraba, jak i dwunastoletniej małej damy. Moje produkty można więc najszerzej podzielić ze względu na płeć: zakolanówki dla dzieci występują bowiem w wielu kolorach i wzorach, które dedykowane są konkretnym płciom. Te dla dziewczynek są zazwyczaj utrzymane w słodkiej, cukierkowej stylistyce. Zakolanówki dla dziewcząt najczęściej wykonane są z wysokiej klasy bawełny, dzianiny lub wełny. Są więc w pełni przyjazne delikatnej skórze dziecka, nie prowadzą do powstania wysypek czy uczuleń. Najbardziej popularne modele zdobione są słodkimi kokardkami lub ozdobnymi, świecącymi kamyczkami. Ponadto warto przy tym zaznaczyć, że kolanówki te często nawiązują swym wyglądem do uwielbianych przez małe dziewczynki bajek. Znajdziemy więc wiele wzorów z popularnymi księżniczkami oraz słodkimi serduszkami czy zwierzętami. Bardzo popularne są zwłaszcza podkolanówki imitujące leśne zwierzęta: lisy czy zające. W przypadku chłopców dominują bardziej stonowane kolory: czerni, błękitu lub granatu. Istnieje jednak sporo typowo chłopięcych zdobień: zakupimy więc podkolanówki w samochody czy z motywem najpopularniejszych superbohaterów. Tak samo jak w przypadku zakolanówek dla dziewczyn, tak i te dla chłopców wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które barwione są delikatnymi, naturalnymi barwnikami. Warto przy tym zaznaczyć, że sporo modeli dedykowanych małym dzieciom posiada dodatkowo specjalne wzorki antypoślizgowe wykonane z gumy, które znajdują się po wewnętrznej stronie skarpetki. 

Podkolanówki dedykowane dzieciom cieszą się więc sporą popularnością wśród mam, którym zależy na tym, by ich pociechy nie marzły zimą. Długie skarpetki koczą się bowiem, tuż  przed kolanami, ogrzewają więc nie tylko stopy, ale i łydki. Podkolanówki najczęściej wykonuje się z delikatnych, przyjaznych ciału materiałów: organicznej bawełny, delikatnej dzianiny czy wełny. Warto przy tym zaznaczyć, że produkty te występują w wielu fantazyjnych wzorach i kolorach, pełnią więc nie tylko funkcję typowo użytkową, ale cieszą też oko.