Zakładając firmę wyrób sobie pieczątkę

 

Założenie własnej firmy to bardzo prosta formalność. Wizyta w jednym okienku urzędowym wystarczy w zupełności. Zanim jednak firma zacznie działać na dobre to trzeba pozałatwiać kilka związanych z tym formalności. Jednym z ważniejszych zadań jest wyrobienie firmowej pieczątki. Można oto zrobić w drukarni lub punkcie ksero.

Pieczątka firmowa to niewielki wydatek

pieczątki łódźW celu wyrobienia pieczątki dla firmy musimy udać się do drukarni lub firmy, która się takimi rzeczami zajmuje. Może to być nawet punkt ksero, który też ma w swojej ofercie tego typu produkty poligraficzne. Wiele firm oferuje proste pieczątki Łódź w symbolicznej cenie. Są to najprostsze stemple, które bardzo łatwo się obsługuje. Bardziej skomplikowane pieczątki na zaawansowanych technologicznie automatach to koszty rzędu kilkudziesięciu złotych. Ceny pieczątek zależą oczywiście od miasta, w którym chce się ją wyrobić. Do wyrobienia firmowego stempla musimy mieć wszystkie dane naszej firmy. Jeśli zatem jest to nowa firma to musimy poczekać, aż zostaną Nam nadane odpowiednie numery identyfikujące prowadzoną przez nas działalność. Czasem pojawia się też kwestia firmowego numeru telefonu, który warto byłoby zamieścić na pieczątce. W zależności od operatora taki numer możemy mieć szybciej bądź później. Numer na pieczątce warto go jednak zamieścić, bo może ona zastąpić z powodzeniem używanie papieru firmowego. Im większa pieczątka i więcej na niej danych tym lepiej w kontekście reklamy własnej firmy.

Kiedy podejmujemy decyzję o prowadzeniu własnej firmy to wystarczy wybrać się do właściwego urzędu. Założenie firmy trwa kilkanaście minut. Potem można wybrać się do drukarni i zamówić firmową pieczątkę. Na pieczątce można umieścić wszystkie dane firmowe. Dobrze jest też dopisać swój numer telefonu.