Zabezpieczanie mienia w przedsiębiorstwach jest bardzo ważną sprawą, bo zmniejsza koszty przeznaczane na naprawy. Jednak czasem nie chodzi o straty, a o życie ludzkie, specjalne zabezpieczenia są umieszczane na przykład przy przejściach dla pieszych.
Przeznaczenie barierek ochronnych
Jadąc przez miasto, w wielu miejscach znajdziemy odblaskowe barierki, które mają na celu wydzielenie jakiegoś terenu, lub po prostu zabezpieczeniu konkretnego obiektu. Barierki bezpieczeństwa mogą być wykonane z lekkiej stali cynkowanej ogniowo, dzięki czemu są łatwe w montażu i można je postawić na każdym terenie, nawet nierównym. Inne rodzaje wykorzystywane w magazynach, lub halach produkcyjnych, są wyprodukowane z rur stalowych, które są mocowane do podłoża specjalnymi śrubami. Lekkie barierki mają szerokie zastosowanie, gdyż możemy nimi wydzielać ścieżki do poruszania się w trakcie imprez plenerowych, zaznaczać powierzchnie sektorów publicznych, czy wyznaczanie nimi ciągów komunikacyjnych i dróg dojazdowych. Tego typu barierki są stosowane na parkingach, aby w łatwy sposób można było wyznaczyć miejsca do parkowania dla kierowców. Firmy ochroniarskie wykorzystują je do zabezpieczenia sceny, czyli oddzielenia jej barierkami od słuchaczy. Kiedy władze miasta organizują wystawy w plenerze, to także wykorzystują wykorzystują różne rodzaje barierek bezpieczeństwa w celu odgrodzenia ludzi o obiektów. Możemy je znaleźć przy przejściach dla pieszych, a szczególnie przy szkołach podstawowych.
Poza oczywistą rolą jaką pełnią barierki, czyli bezpieczeństwa, mogą być też powierzchnią reklamową, z której chętnie korzystają przedsiębiorcy. Standardowe modele barierek bezpieczeństwa mają wysokość około jednego metra oraz długość mniej więcej dwóch metrów.