Wytrzymała siatka leśna

Na rynku znajdziemy wiele sposobów na ogrodzenie dowolnego ternu prywatnego, publicznego, leśnego czy rekreacyjnego. Są to ogrodzenia o różnej wysokości i szerokości oraz wykonane z odmiennych materiałów cechujących się odpowiednią wytrzymałością.

Do czego służą siatki ogrodzeniowe?

siatka ogrodzeniowa leśnaZanim zostanie zaprojektowane i wykonane ogrodzenie, zawsze najpierw budowany jest dom, gdyż w przypadku działek mieszkalnych, najczesciesciej nawiązuje ono do stylu architektonicznego budynku. W takich miejscach przeważnie są stawiane masywne i maksymalnie osłaniające lub też ozdobne ogrodzenia. Z tego względu nie należą one do najtańszych. Chcąc ogrodzić kurnik, gołębnik, teren w lesie czy nawet na publicznym placu zabaw, wystarczy siatka ogrodzeniowa leśna, która wykonana jest z wytrzymałego druku chromowanego lub też powlekanego specjalnym preparatem chroniącychm przed korozją. Głównie odnosi się to działania mrozu, wilgoci i promieniowania słonecznego, które nagatywnie wpływają na jakość siatki. Jej montaż jest bardzo prosty w porównaniu z innymi rodzajami ogrodzeń i też znacznie szybciej można go wykonać. Wystarczą dwie osoby i zestaw niezbędnych elementów, czyli siatka, odpowiednia ilość słupków i przelotek z haczykami do zaczepienia i naciągnięcia siatki. Jeżeli chodzi o rozstaw słupków, to najpierw  montuje się narożne, a później środkowe, pomiędzy którymi powinna być zachowana odległość między dwa a dwa i pół metra. Można je wbijać bezpośrednio do ziemi lub też zabetonować w fundamentach.

Jak widać montaż siatki ogrodzeniowej nie jest zbyt trudny i wcale nie musi oznaczać konieczności mokrych prac, czyli użycia betonu. Przeważnie posiada ona naturalny srebrny kolor, który jest mało widoczny po wykonaniu, co jest niewątpliwą zaletą ogrodzenia.