Wypożyczenie samochodu dostawczego

Mało kto jest posiadaczem samochodu dostawczego, chyba że jest właścicielem firmy przewozowej i wykorzystuje takie auto do pracy. Jednak przydaje się ono niejednokrotnie zwykłym osobom prywatnym, ale nie jest to na tle częste, że opłaca się kupić samochód dostawczy na własność. Na szczęście istnieją firmy, które wypożyczają takie samochody i możemy przewieźć coś, co nie zmieści się do osobówki. Korzystanie z takich usług staje się coraz popularniejsze w całej Polsce, zwłaszcza że ceny nie są wygórowane.

Jak wypożyczyć samochód dostawczy?

wypozyczalnia samochodow dostawczych krakowSprawa jest bardzo prosta, a mianowicie wystarczy znaleźć firmę, która świadczy takie usługi i się z nimi skontaktować. Takich firm jest coraz więcej na rynku. Wraz ze wzrostem ceny za taką usługę są niższe, ponieważ właściciele takich wypożyczalni walcząc o klienta, obniżają ceny. W każdym mieście jest przynajmniej jedna wypozyczalnia samochodow dostawczych krakow jest jednym z miast, w którym została otwarta tego typu wypożyczalnia. Część samochodów dostawczych nie przekracza wagi, do której możemy nimi kierować, posiadając jedynie prawo jazdy na osobówkę. Na większe samochody dostawcze niestety musimy mieć już odpowiednią kategorię, ale zawsze możemy wynająć samochód razem z kierowcą. Wynająć auto możemy osobiście lub przez telefon. Musimy opłacić kaucje za samochód oraz pokryć koszty wynajmu. Jeśli nie zwrócimy samochodu na czas lub przejedziemy większą liczbę kilometrów, to musimy dopłacić dodatkowo określoną przez wynajemcę kwotę, zwykle nie są to duże sumy. W przypadku uszkodzenia samochodu z naszej winy, jego naprawa jest pokrywana z wcześniej wpłaconej kaucji, a jeśli zwrócimy auto w tym samym stanie, w jakim je wypożyczyliśmy, to kaucja jest nam zwracana. W przypadku wynajmu samochodu razem z kierowcą to kierowca odpowiada za samochód, więc kaucja nie jest potrzebna.

Koszt takich usług jest obliczany na podstawie czasu wynajmu oraz przejechanych kilometrów, no i oczywiście tego, czy wynajmujemy tylko samochód, czy też zatrudniamy kierowcę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które planują dużą przeprowadzkę i zwykłe taxi towarowe nie zda egzaminu. Pomysł na świadczenie takich usług wziął się z Ameryki. W stanach tego rodzaju firmy funkcjonują już od długiego czasu i świetnie się sprawdzają.