Wyposażenie szkół – meble szkolne

Meble szkolne to nie tylko wyposażenie klas. To meble także do pokoju nauczycielskiego, biblioteki czy stołówki. Do każdego pomieszczenia przeznaczona jest inna klas mebli z odpowiednimi udogodnieniami. Pamiętajmy jednak, że całość wyposażenia szkoły powinna być ze sobą spójna. Nawet jeśli sale dla najmłodszych różnią się od klas starszych kolegów nie powinniśmy stawiać na inny wystrój w każdym pomieszczeniu.

Jak dobrać odpowiednie meble szkolne

meble szkolne producentGłówną różnicą między meblami wybieranymi do domu, a tymi wybieranymi do szkoły jest to, że te drugie muszą być możliwie uniwersalne. Z ławek i krzeseł przez lata będzie korzystać setka uczniów, lub więcej. Powinny być proste, ale też estetyczne i użytkowe. Mimo wszelkich starań kadry pedagogicznej część z dzieci może wykazać się brakiem szacunku dla przestrzeni szkoły – ktoś będzie bujał się na krześle, uczennice będą zostawiać sobie na ławkach wiadomości. Szkolne wyposażenie powinno więc być szczególnie wytrzymałe. Porównując różne meble szkolne producent powinien zawsze umieszczać stosowny opis swoich produktów – z jakich materiałów zostały wykonane, czy posiadają odpowiednie certyfikaty itp. W obecnej ofercie sklepów możemy porównywać artykuły od różnych producentów – zwróćmy uwagę na to, które odznaczają się najlepszych stosunkiem jakości do ceny. Być może niektóre meble będą posiadały odpowiednią gwarancję – ten czynnik również powinien mieć wpływ na nasz zakup. W końcu dobierzmy meble do odpowiednich pomieszczeń. Krzesła, na których siedzą uczniowie w klasie nie będą odpowiednie dla dorosłych w pokoju nauczycielskim. Tam powinny zawitać większe meble i specjalne szafki na dzienniki lub inne, podobne ułatwienia pracy. Kolejnym miejscem wymagającym szczególnego umeblowania jest szkolna biblioteka. W niej możemy pozwolić sobie na wstawienie wygodnych, kolorowych puf, zamiast klasycznych siedzisk i ławek z klas.

Jeśli odpowiednio dobierzemy szkolne meble, będą one służyć uczniom i nauczycielom przez lata. Mogą wprowadzać przyjazną atmosferę i sprzyjać nauce podczas lekcji. Szkolna biblioteka może przyciągać swoim przytulnym wnętrzem, zachęcać uczniów do czytania i pogłębiania swojej wiedzy. Odpowiedni dobór mebli do pokoju nauczycielskiego sprawi, że w danej szkole będzie się wygodnie pracowało.