Wszechstronne zastosowanie blachy perforowanej

 

Dostępne w szerokiej gamie kształtów otworów, wymiarów i rodzajów materiałów, blachy perforowane (arkusze blach o jednorodnej perforacji w regularnych odstępach) są jednymi z najbardziej wszechstronnych i popularnych produktów na rynku. Zarówno w zastosowaniach wysokiej klasy, jak i przemysłowych, metal perforowany zapewnia wytrzymałość i styl obudowy, ścianek działowych, paneli reklamowych, osłon, ekranów i innych konstrukcji.

Właściwości i zastosowanie blachy perforowanej

blacha stalowa perforowanaTa dynamiczna linia produktów oferuje wentylację, wszechstronność i wysoki stosunek wytrzymałości do wagi. Metal perforowany jest również doskonałym produktem do zastosowań filtracyjnych (dźwięk, ciecz, światło, itp.). Blacha perforowana może mieć różną grubość, od lekkiej do ciężkiej, a każdy rodzaj materiału może być perforowany, np. perforowana stal węglowa. Zarówno małe, jak i duże estetycznie atrakcyjne otwory sprawiają, że blacha perforowana jest idealna do wielu zastosowań w architekturze i dekoracjach. Redukcja wagi staje się coraz ważniejsza w dziedzinach takich jak np. przemysł samochodowy. Metal perforowany jest idealnym sposobem na spełnienie tego wymogu. Ponadto, obróbka blach perforowanych (gięcie itp.) nie pozostawia ich nośności na minusie. Dzięki temu optymalna blacha stalowa perforowana pozwala zaoszczędzić energię i pozostawić cenne zasoby w nienaruszonym stanie. Metal perforowany stosowany jest do obudowywania urządzeń elektrycznych w celu tłumienia emitowanego promieniowania EMI i jednoczesnego wentylowania urządzeń. Wyniki badań pokazują, że skuteczność ekranowania 40 dB zapewnia tłumienie promieniowania elektromagnetycznego na poziomie 99,000%, podczas gdy skuteczność ekranowania 92 dB – najwyższa w badaniach – zapewnia tłumienie na poziomie 99,997%.

Komponenty wykonane z blachy perforowanej odgrywają cenną rolę w regulacji temperatury poprzez odprowadzanie ciepła w wentylatorach gorącego powietrza lub złożonych urządzeniach grzewczych. Połączenie użytecznych funkcji z atrakcyjnym wzornictwem daje w efekcie rozwiązania, w których unikalna estetyczność dopełnia rzeczywistą funkcję aplikacji. Metal perforowany ma długą żywotność. Wiąże się to z korzyścią finansową oraz dużą korzyścią dla środowiska wynikającą z braku konieczności tworzenia nowej blachy.