Wielowarstwowe podłogi winylowe

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów producenci wprowadzili na rynek nowy rodzaj paneli podłogowych, który zdecydowanie odmienił wyobrażenie klientów o możliwości wykończenia podłogi. Jest to głównie świetny sposób na jej bardzo szybkie wyremontowanie przy użyciu znakomitych, trwałych paneli winylowych. Na rynku istnieje duża liczba ich odmian tak aby każdy znalazł coś dla siebie i zaspokoił swój apetyt na ładną i trwałą posadzkę.

Trwałe i szybkie w montażu panele winylowe

luksusowa podłoga winylowaJak sama nazwa wskazuje panele winylowe powinny być produkowane z winylu, jednak jak się okazuje stanowi on tylko jedną z kilku warstw z jakich zbudowany jest panel. Panele winylowe to produkty wielowarstwowe, w których najważniejsze warstwy to poliuretanowa przezroczysta warstwa wierzchnia chroniąca przed zaplamieniem, wilgocią i ścieraniem. Pod nią znajduje się również transparentna warstwa winylowa. Obie pierwsze warstwy są transparentne by ujawnić warstwę trzecią tzw. fotograficzna, na której umieszczony jest wzór. I tu przechodzimy do jednego z głównych atutów paneli winylowych. Otóż wzór na tego rodzaju panelach to zeskanowane w naturze obrazy posadzek kamiennych i drewnianych. Dlatego na panelu uzyskuje się prawie stu procentowe odzwierciedlenie naturalnych obiektów. Poniżej warstwy fotograficznej jest warstwa nośna i najczęściej jest wykonana z wygłuszającego korka. Ostatnią, najniższą warstwą jest warstwa wzmacniająca. Panele winylowe to wyjątkowo luksusowa podłoga winylowa o czym zawiadamiają nas już sami producenci określając elementy do jej budowy jako LVT czyli luxury vinyl tiles. Ale maja na to poparcie w jej wybitnych właściwościach odpornościowych i estetycznych. Panele winylowe LVT są bardzo proste w montażu możliwym do wykonania na kilka sposobów. Dysponując równym podłożem można je przykleić na stałe. Najczęstszą metodą jest ułożenie ich w postaci pływającej podłogi na połaci folii samoprzylepnej. Przy grubszych panelach występują zatrzaski typu klik.

Grubość paneli winylowych waha się w przedziale od 2.5 mm do 7 mm i nie powoduje dużego podwyższenia poziomu lokalu. Najciekawszą sprawą jest to, że są one nazywane panelami remontowymi. Wynika to z tego, że producenci opracowali świetne metody układania paneli na bardzo nierównych powierzchniach. Jest to więc wspaniała propozycja dla wszystkich osób, które chcą się cieszyć nową, wspaniałą posadzką .