Upominek na imieniny wyrazem pamięci

Każda okazja jest dobra, by świętować – doskonale wiemy, że stwierdzenie to jest prawdziwe. Lubimy spotykać się w gronie najbliższych, cieszyć się swoimi sukcesami, obchodzić święta i jubileusze, gratulować sobie oraz wydawać z tej okazji przyjęcia. Często wiążą się one z koniecznością poszukiwania odpowiedniego prezentu.

Imieniny okazją do świętowania

prezent na imieninyWybieranie upominku dla konkretnej osoby może wydawać nam się trudnym zadaniem. Jeśli nie wiemy, czym interesuje się dalszy krewny, jakie gusta odzieżowe ma kuzynka i czy wujek ucieszy się z powieści historycznej, czy raczej postawić na fantasy – lepiej wybrać prezenty w miarę uniwersalne. Okazji jest co nie miara: jubileusz w pracy, urodziny, rocznica ślubu, chrzciny dziecka czy sukcesy na studiach. Każda z nich jest nieco inna i wymaga innego podejścia. Prezent na imieniny nie musi być bardzo obszerny, to raczej drobiazg, który ma sygnalizować obdarowanemu, że pamiętamy o jego okazji. Warto wybrać coś uniwersalnego, co ucieszy każdego z nas. Kubek ze spersonalizowanym nadrukiem, koszulka z napisem, dobra kawa lub herbata, karta podarunkowa do sklepu powinny idealnie się tu sprawdzić. Jeśli zaś wiemy, czym interesuje się solenizant i co lubi, możemy zdecydować się na bardziej osobisty podarek, jak na przykład perfumy, książka czy płyta zespołu muzycznego. W ten sposób podkreślimy ciepłe uczucia, jakie żywimy wobec obdarowanego i sprawimy, że dzień imienin będzie dla niego wyjątkowy.

Świętowanie imienin to indywidualna kwestia każdego z nas. Jeśli jednak wiemy, że bliska nam osoba obchodzi to święto, możemy wręczyć jej niewielki upominek jako wyraz naszej pamięci i życzliwości. Może to być coś uniwersalnego lub bardziej osobistego, pamiętajmy jednak, że ma przede wszystkim ucieszyć obdarowanego.