Trening i ćwiczenia uważności

Osoby borykające się z nagromadzonym stresem, a także brakiem czasu, który stresuje nas jeszcze bardziej, coraz częściej podejmują się kursów pozwalających na samorozwój. Możemy dzięki nim zacząć funkcjonować w spokoju, który z pewnością odbije się na naszym życiu codziennym. Ćwiczenia uważności są jednym z takich rozwiązań. 

Ćwiczenie uważności dla poprawy samopoczucia

mindfulness ćwiczeniaWielu z nas jest zabieganych, nie możemy odnaleźć czasu na zaspokajanie podstawowych potrzeb. Przestajemy spędzać czas z rodziną i poświęcać go sobie. W zamian za to podejmujemy coraz więcej pracy, rzucamy się w jej wir, nie chcąc się zatrzymać. Często jest to także sposób na ucieczkę przed problemami dnia codziennego. Mindfulness ćwiczenia pozwalają nam na wyciszenie. Wiele osób porównuje to do chwilowego zatrzymania czasu – mamy szansę spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy i zastanowić się nad tym. Może to być szokujące, możemy nie czuć się w związku z tym komfortowo, jednak jest to pierwszy, nieunikniony etap. Kolejne pozwalają nam otworzyć się na otaczający nas świat, przyjąć go i zacząć nad nim pracować. Podobnie jak nad swoimi zachowaniami, które w trakcie medytacji staje się dla nas bardziej zrozumiałe. Powoli zaczynamy rozumieć nasze emocje, kontrolować je. Dzięki treningowi uważności uczymy się również organizacji czasu i samoakceptacji. Przestajemy uciekać od problemów, akceptujemy je i walczymy z nimi. Mindfulness praktykować możemy już od najmłodszych lat. Polecany jest młodzieży i osobom dorosłym, którzy nie radzą sobie z życiem codziennym, ale także dla tych, którzy chcą pozbyć się nadmiaru stresu i lęków. Kursy mindfulness znaleźć można na wielu stronach internetowych. Są one prowadzone przez profesjonalnych trenerów, którzy pomagają nam przejść przez najgorsze momenty takiej terapii. Podczas kursów uczymy się medytować, przyjmować własne ja i akceptować je. Takiej terapii powinniśmy poddawać się wszyscy, by zminimalizować poziom stresu. 

Mindfulness otwiera wiele ścieżek rozwoju. Chętnie podejmują się go osoby, które nie potrafią podjąć ważnej decyzji, osoby zestresowane lub zalęknione. Mindfulness stworzony jest jednak dla każdego – spojrzenie na życie z innej perspektywy to klucz do rozwiązania wielu problemów. Dystans, który uzyskamy, da nam przestrzeń do działania.