Przejazd do Niemiec ma w ofercie wielu przewoźników, jednakże 99% z nich świadczy te usługi autobusami lub autokarami. Niestety, taki środek transportu, wielu pasażerom nie odpowiada, toteż nie ma się czemu dziwić, że intensywnie szukają alternatywy.
Ile kosztuje bilet na bus?
Z naszego miasta do Niemiec wcale nie jest daleko, tym dziwniejsze jest to, że niektórzy przewoźnicy ustalają ceny biletów na bardzo wysokim poziomie. Zwłaszcza, że w ich przypadku mamy do czynienia z autobusami, które lata swojej świetności mają dawno za sobą. Nadto, na „pokład” zabierają nawet ponad setkę pasażerów więc w pojeździe, przez całą podróż, panuje zgiełk i hałas, co dla osób na to nadwrażliwych, jest wysoce niekomfortowe. W większości autobusów nie ma też toalety więc organizowanie postojów jest koniecznością. Trzeba też wspomnieć, że z racji gabarytów oraz ilości przewożonych osób, autobusy, mogą przemieszczać się z maksymalną prędkością mniejszą niż sto kilometrów na godzinę, co w praktyce oznacza, że nie jadą zazwyczaj więcej niż osiemdziesiąt na godzinę. Takim tempem, nawet z Wrocławia, jedzie się długo więc, gdy jeszcze do tego doliczyć czas postojów, podróż może trwać nawet dziewięć-dziesięć godzin. Dlatego też warto rozważyć opcją, jaką są przejazdy do Niemiec busem. Jest to inicjatywa prywatnych przewoźników, którzy obserwowali rynek transportu międzynarodowego od dawna i zrozumieli, że pasażerowie potrzebują czegoś więcej. Czyli oferty, która miałaby zupełnie inne parametry od tych, jakie proponują znani przewoźnicy. Jeżeli zatem zainteresował nas sprawdzony transport osób z Niemiec do Polski – Wrocław to miasto, z którego busy odjeżdżają kilka razy w tygodniu. Dodać trzeba, że flota tych samochodów jest całkiem nowa, a w ich wnętrzu mamy do czynienia z wszelkimi udogodnieniami, jak bezpłatny dostęp do w-fi, rozkładane do pozycji pół-leżącej fotele, a także WC oraz klimatyzację. Bilety na bus można zakupić przez internet.
Zdecydowanie warto wybrać ofertę prywatnych przewoźników, ponieważ przejazd busem jest nie tylko bardziej komfortowy, ale i szybszy. Szacuje się bowiem, że jest on w Niemczech szybciej od autobusu o nawet trzy-cztery godziny. To dużo, zwłaszcza dla kogoś, kto na tej trasie przemieszcza się systematycznie.