Szybki demontaż poszycia z eternitu

Jednym z ostatnich etapów budowania domu jest stworzenie na nim poszycia dachowego. Ten etap jest niezwykle istotny a szczególnie ważne jest to aby dobrać odpowiednie materiały budowlane, którym możemy dachy pokryć. Niemniej jednak niektóre materiały stosowane niegdyś do tworzenia poszycia dachowego są obecnie uznawane za zakazane. W związku z tym jesteśmy zmuszeni do tego by poszycia dachowe zmienić jeśli stworzone zostały z takich materiałów. 

Usuwanie azbestu z dachu 

demontaż eternituPoszycia dachowe w przeszłości tworzone były z najróżniejszych materiałów. Przez długi czas bardzo dużym uznaniem darzone były dachówki. Jednak tworzenie dachów przy ich użyciu zajmowało naprawdę mnóstwo czasu. W związku z tym często słyszeć można było o zastępowaniu dachówek eternitem. Szczególnie dużym uznaniem cieszył się eternit pod koniec dwudziestego wieku. Wybudowane wówczas domy stoją oczywiście do dziś i mnóstwo z nich pokrytych jest jeszcze eternitem. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że właśnie eternit jest uznawany za jeden z materiałów budowlanych, które mogą być szkodliwe. Zaleca się więc jego zdejmowanie z dachu i wymianę na inny materiał, który nie dość że nie będzie szkodliwy to dodatkowo będzie bardziej wytrzymały. Demontaż eternitu z dachu musi być jednak przeprowadzany w odpowiedni sposób. Nie może być takiej sytuacji, że samodzielnie będziemy próbować ten materiał z dachu zdejmować. Żeby było to możliwe to należy zatrudnić do tego zadania odpowiednią firmę, która może dla nas takie zadania wykonywać. Pracownicy tychże firm posiadają odpowiednie ubranie oraz niezbędny sprzęt, który pozwala na profesjonalne zdejmowanie eternitu z dachu bez ryzyka, że stanie się coś nie po ich myśli. Istotnym punktem podczas tego typu prac jest polewanie wcześniej dachu sporą ilością wody. Dzięki temu można znacznie zmniejszyć ryzyko wznoszenia się pyłu azbestowego, który może się pojawiać podczas prac. 

Budynków pokrytych azbestem jest obecnie bardzo dużo i często można je dostrzegać jeżdżąc po naszym kraju. Niemniej jednak należy liczyć się z tym, że zdejmowanie azbestu to po prostu konieczność. Jeśli nie dostosujemy się do wytycznych i nie zdejmiemy azbestu do 2032 roku to może być tak, że zostaniemy obciążeni karą administracyjną. Warto więc jak najszybciej pomyśleć o zmianie poszycia.