Szampon w formie mydła

Każda kobieta, jak i mężczyzna nie zależnie od wieku marzą, aby ich włosy były zawsze zdrowe, mocne oraz lśniące. Niestety często walczą z ich wypadaniem, łamliwością, uciążliwym łupieżem, suchością lub przetłuszczaniem się. Jakich skutecznych preparatów należy używać, aby poprawić kondycję skóry głowy oraz włosów? Gdzie możemy kupić potrzebne kosmetyki do pielęgnacji?

Jakie mydło wybrać?

mydło do włosówWiększość osób do mycia włosów używa tradycyjnego szamponu, ewentualnie dodatkowo nakłada odżywkę. Bardzo popularnym w ostatnim czasie i ciekawym produktem jest mydło do włosów w kostce lub płynie. Dlaczego nie spróbować i nie sprawdzić właściwości tego kosmetyku? Użycie mydła jest bardzo prostą i naturalną metodą mycia włosów. W zależności od rodzaju, jakie rozróżniamy, posiada wiele korzystnych właściwości: mydło na bazie oleju kokosowego, masła Shea oraz oliwy z oliwek będzie odpowiednie dla włosów suchych i normalnych, mydło marsylskie lub szare polecane jest szczególnie dla osób ze skłonnością do łupieżu, natomiast mydła rumiankowe z ekstraktem z pokrzywy, siarkowe lub czarne skutecznie pomogą w przetłuszczaniu się włosów. Mydło czarne ma bogate właściwości łagodzące i przeciwzapalne, co pomoże w pielęgnacji wrażliwej skóry głowy. Pozostaje jeszcze jedno pytanie: Jak myć włosy mydłem? Czy wymaga to jakieś specjalnej techniki? Otóż na początku jak przed każdym myciem należy zwilżyć włosy wodą, a następnie spienić na dłoniach kostkę mydła i stopniowo rozprowadzać pianę od skóry głowy dokładnie ją masując, a następnie po całej długości, aż po same końce. Po spłukaniu włosów czynność nakładania piany mydła należy powtórzyć i ponownie dokładnie spłukać. Jak się okazuje, nie jest to wcale taka trudna technika, wręcz podobna do mycia zwykłym szamponem. Gdzie możemy kupić mydło do pielęgnacji włosów? Otóż w wielu sklepach z kosmetykami do skóry głowy i włosów jest ono dostępne, a dzięki bogatej ofercie każdy z pewnością znajdzie odpowiedni rodzaj mydła do osobistych dolegliwości związanych z włosami.

Mydła są naturalną mieszanką olejów i ziół, więc nie zawierają żadnych szkodliwych środków, a tym samym nie uczulają i nie podrażniają. Aby skóra głowy i włosy były odżywione i zdrowe, należy dbać o ich częstą pielęgnację, a użycie szamponu w kostce z pewnością przyniesie oczekiwane efekty.