Stylowe i praktyczne bransoletki z hematytem

Wśród kamieni naturalnych istnieją takie, które według niektórych wierzeń i kultur posiadają niezwykłą moc. Wiara w lecznicze i magiczne działania kamieni sięga czasów babilońskich. Korzystano wtedy z kamieni jako talizmanów, znane wtedy było również leczenie za pomocą różnych kamieni. Wierzono wtedy, że poszczególne kamienie mają inne właściwości lecznicze i magiczne. Przykładowo, ametyst miał pomagać właścicielowi zachować trzeźwość, turkus przypięty do oprzyrządowania konnego miał przynosić szczęście jeźdźcom, zaś szmaragd miał zwalczać trucizny oraz chronić przed epilepsją.

Właściwości lecznicze hematytu

modne bransoletki z hematytemChoć współcześnie kamienie szlachetne nie są już wykorzystywane w medycynie ani nie pełnią tak ważnej roli w wierzeniach, to wciąż związanych jest z nimi wiele przesądów. Niektórzy łączą właściwości kamieni z astrologią, przypisując poszczególne kamienie do znaków zodiaku. Osoby interesujące się medycyną naturalną niekiedy noszą kamienie jako amulety, wierząc w ich niezwykłe możliwości. Uważa się, że niektóre z kamieni potrafią uleczyć umysł i duszę, zaś inne pozytywnie wpływają na zdrowie fizyczne. Jaspis działa antystresowo, pozwala oczyścić myśli. Hematyt natomiast ma pozytywny wpływ na ciało, głównie na krew. Według wierzeń, kamień ten leczy wszelkie choroby hematologiczne, między innymi niedokrwistość. Ponadto wspomaga wchłanianie żelaza, normuje krwawienia menstruacyjne, a także reguluje nadciśnienie. Modne bransoletki z hematytem noszone podczas choroby przyspieszają powrót do zdrowia, a także wspomagają gojenie się ran. Ezoterycy wierzą, że działanie hematytu jest najsilniejsze wtedy, gdy jest noszony blisko ciała. Dlatego poleca się noszenie go w postaci biżuterii, np. naszyjniki z kamieniami, korale czy bransoletki z hematytem. Naturalny hematyt występuje najczęściej w odmianie czerwonej, choć w sklepach można znaleźć go również w kolorach brązu, złota, srebra, a nawet istnieją wersje wielobarwne. Hematyt, ze względu na jego uniwersalny kolor, równie dobrze prezentuje się na biżuterii damskiej, jak i męskiej.

Niezależnie od wiary w moc kamieni, należy przyznać, że bransoletki z hematytem wyglądają niezwykle elegancko i stylowo. Ich uniwersalny kolor i delikatny wygląd sprawia, że można je dopasować do większości kreacji, zarówno tych codziennych, jak i bardziej wizytowych. Biżuteria z hematytem jest również znakomitym pomysłem na prezent, nadającym się zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny.