Specyficzne akcesoria do herbaty

Bardzo często bagatelizuje się, niestety, rytuały towarzyszące piciu herbaty. Herbatę pije się szybko i bez namysłu, zazwyczaj w połączeniu z porannymi tostami czy jajecznicą. Warto jednak zmienić swoje nawyki i poświęcić trochę czasu na odpowiedni przygotowanie spożywanego przez nas trunku.

Jakie akcesoria do herbaty?

akcesoria yerba mateO ile najzwyklejsza w świecie czarna herbata nie wymaga inwestowania w specjalne akcesoria, o tyle picie bardziej egzotycznych gatunków herbaty, zmienia nieco postać rzeczy. Niektóre odmiany herbaty wymagają odpowiednio gorącej wody, dlatego też warto na start zaopatrzyć się w czajnik z funkcją pomiaru temperatury. Przykładowo zielona herbata nie lubi, kiedy zalewa się ją parującym jeszcze wrzątkiem. Przygotowany w ten sposób napój traci wiele ze swoich właściwości. Jeszcze więcej trudności sprawić może przygotowanie odmiany zielonej herbaty z południowej ameryki, czyli yerba mate. Jeżeli chodzi o wymagane akcesoria yerba mate niestety stawia pewne warunki. Potrzebne jest specjalne naczynie, tradycyjnie wykonywane z owocu tykwy zwyczajnej, tudzież z konkretnych gatunków egzotycznych drzew. Takie naczynie nazywa się z hiszpańskiego matero, czasami jednak używa się potocznej nazwy, czyli mate. Na całe szczęśćcie matero wykonane z tak specyficznych materiałów nie jest wymogiem, początkującemu miłośnikowi herbat w pełni wystarczy naczynie zrobione z ceramiki. Czego jeszcze potrzeba by móc cieszyć się smakiem herbaty yerba mate? Konieczne jest zaopatrzenie się w filtrującą rurkę o nazwie bambilla. Na szczęście rurki te produkuje się w większości przypadków ze zwykłej stali.

Czy warto poświęcić odrobinę czasu i pieniędzy na specjalne akcesoria do picia herbaty? Bez dwóch zdań. Ten szlachetny trunek, niegdyś pity przez arystokrację i rody królewskie, lubi poświęcony mu czas. Coś za coś, w zamian zyskamy wyjątkowy smak i aromat, którego nie da się uzyskać bez odpowiednich narzędzi.