Specjalne szkolenia dla hodowców

Obecnie istnieje spora moda na powstawanie nowych hodowli ślimaka jadalnego. Jednak z ogromnymi trudnościami spotykają się osoby, które nie mają w tym żadnego doświadczenia, a chcą dowiedzieć się tak zwanych konkretów.

Informacje na temat hodowli ślimaka

jak hodować ślimakiJeżeli chodzi o literaturę to na naszym rynku można spotkać dwie książki. Jednak żadna teoria w porównaniu z praktyką nie nauczy nas tyle ile realne zobaczenie jak to wszystko działa. W tym celu można zapisać się na specjalne szkolenie, które odbywa się dla przyszłych hodowców. Takie spotkanie trwa zazwyczaj jeden dzień i jest związane z prezentacją multimedialną, spacerem po parkach hodowlanych oraz oczywiście degustacją ślimaka. Obecnie jest to bardzo skuteczny sposób na zdobycie praktycznej wiedzy w tym zakresie. Zazwyczaj takie szkolenia prowadzą przodujące firmy w tej dziedzinie, które zajmują się hodowlą na ogromną skalę. Odpowiedź na pytanie jak hodować ślimaki uzyskamy także podczas wizyt u mniejszych hodowców, których skala produkcji jest ograniczona. Dlatego warto poszukać osoby, które się tym zajmują na specjalnym forum. Często hodowcy są otwarci na oględziny swoich parków hodowlanych i pomagają nowym osobą, które chcą zacząć od początku. Ten temat jest bardzo szeroki i wymaga zgłębienia ogromnej dawki wiedzy. W Polsce zazwyczaj hoduje się dwa gatunki ślimaka, których cykl hodowlany wynosi cztery miesiące.

Dzięki temu w sezonie letnim jesteśmy w stanie wyhodować, zebrać, wysuszyć i posegregować daną ilość tuczu. Jednak praca z własną hodowlą jest też prawdziwym wyzwaniem i wiąże się z wieloma nowymi obowiązkami. Dlatego warto zastanowić się czy inwestycja w ślimaki jest czymś dla nas. Dlatego aby dowiedzieć się jak je hodować warto zobaczyć takie miejsca na własne oczy.