Solidne płyty poliwęglanowe

Często budując dom decydujemy się na dobudowanie jakiegoś tarasu albo werandy. Wiele osób ma problem z wybraniem odpowiedniego materiału do stworzenia pokrycia dachowego. Pragnąc by na naszym tarasie zawsze było jasno oczywistym wyborem jest szkło. Niemniej jednak szkło jest materiałem dość kruchym i jego użycie niekoniecznie musi być najlepszym wyborem.

Dachy z poliwęglanu

poliwęglan komorowy producentKolejnym utrudnieniem związanym z budowaniem dachów ze szkła jest montaż szklanych paneli. Jest to czynność wymagająca sporej wiedzy odnośnie właściwości szkła. Z powodu tych utrudnień zaczęto szukać innych rozwiązań, które mogłyby skutecznie zastąpić szkło. Z biegiem lat udało się wyprodukować tworzywo jakim jest poliwęglan komorowy producent tych płyt zapewnia, że materiał ten jest o wiele bardziej praktyczny niż szkło. Powstaje on z substancji jaką jest żywica poliwęglanowa. Obecnie płyty z poliwęglanu powstają w dwóch wersjach. Pierwszą z nich są płyty komorowe a drugą płyty lite. Jak się zapewne Państwo domyślają pierwszy rodzaj płyt posiada w swojej strukturze małe komory. Są one wypełnione powietrzem co sprawia, że cały materiał jest bardzo lekki i dodatkowo wyróżnia się świetnymi parametrami dotyczącymi izolacji termicznej. Drugi gatunek płyt poliwęglanowych to po prostu jednolita płyta z poliwęglanu. Ten rodzaj płyt jest cięższy ale swoim wyglądem bardziej przypomina szkło niż swój komorowy odpowiednik.

Zastosowanie płyt z poliwęglanu jest bardzo szerokie. Mowa tu zarówno o płytach komorowych jak i tych stworzonych z litego poliwęglanu w czystej postaci. Jak już we wstępie wspomniałem często poszukujemy różnych materiałów przypominających szkło. Właśnie te płyty są do szkła najbardziej podobne co sprawia, że budowane są z nich różne przeszklenia.