Skuteczny kinesiotaping w Poznaniu

Kinesiotaping to całkiem nowa i nowoczesna metoda leczenia różnych dolegliwości. Metoda ta od jakiegoś czasu powoli zyskuje na popularności. Wielu osobom niewiele mówi nazwa kinesiotaping. Jest to metoda polegająca na przyklejaniu specjalnych plastrów. Metoda ta okazuje się niezwykle skuteczna w leczeniu wielu schorzeń. Z tego powodu warto jej się przyjrzeć nieco bliżej.

Poznańscy specjaliści stosują kinesiotaping

kinesiotaping poznańKinesiotaping stosowany jest w wielu przypadkach. Z tej metody korzystają osoby zmagające się z przewlekłym bólem, cierpiące z powodu napięcia mięśni oraz sportowcy leczący kontuzje. Wiele osób uważa również, że jest to świetna metoda na odmłodzenie skóry twarzy. Kolorowe plastry skutecznie zapobiegają w powstawaniu zmarszczek oraz rozstępów. Jak zatem widać, w wiele różnych zastosowań ma kinesiotaping Poznań jest miastem, w którym specjaliści korzystają z tej metody i bardzo ją cenią. Pacjenci również są zadowoleni. Należy podkreślić, że jest to metoda całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna, nie posiada żadnych skutków ubocznych. Plastry stosowane w kinesiotapingu są wykonane ze specjalnego elastycznego materiału, który w znaczący sposób zmienia napięcia poszczególnych mięśni. Co niezwykle istotne, plastry tego rodzaju w żaden sposób nie krępują ruchów. Przepuszczają powietrze i nie zatykają porów na skórze. Usuwanie napięcia mięśniowego skutecznie niweluje doznania bólowe. Plastry stosowane w kinesiotapingu przydają się kobietom w ciąży, które często zmagają się bólami pleców. Pomagają również w szybszym powróceniu do pełnej sprawności po doznanej kontuzji. Plastry stosowane w kinesiotapingu przydają się również osobom, które cierpią na różnego rodzaju zaburzenia mowy. Wiele zaburzeń mowy wynika bowiem z nieprawidłowego napięcia mięśni twarzy i szyi. Naukowcy wciąż badają fenomen kinesiotapingu. Niektórzy badacze zwracają uwagę na fakt, że zauważalna poprawa wśród pacjentów po zastosowaniu plastrów może wiązać się również z efektem placebo.

Nieprawidłowe napięcie mięśniowe różnych części ciała jest dość powszechnym zjawiskiem, z którym mają do czynienia lekarze wielu specjalności. Ortopedzi i fizjoterapeuci z Poznania chętnie korzystają z nowej metody o potwierdzonej skuteczności. Mowa oczywiście o kinesiotapingu, który polega na przyklejaniu kolorowych plastrów.