Skuteczny impregnat do posadzki z kamienia

 

Uwielbiam ciepłe wiosenne i letnie wieczory. Wtedy wraz z mężem siadamy na naszym tarasie i podziwiamy zachód słońca. Taras ma widok również na ogród i płynącą w oddali rzeczkę. Bardzo lubię spędzać w taki sposób leniwe letnie wieczory.

Renowacja posadzki z kamienia naturalnego

impregnat do kamienia naturalnegoPo zakończeniu wakacji chcemy sami odnowić taras, który częściowo wykonany jest z elementów drewnianych a częściowo z kamienia naturalnego. Taras wymaga już renowacji, gdyż służy nam  kilka dobrych lat. Jako że nie jest zadaszony, oddziałują na niego warunki atmosferyczne takie jak deszcz czy śnieg. Naturalne posadzki z kamienia pociągają wilgoć, przez co zmieniają swój kolor, obrastają mchem oraz porostami. Naturalna posadzka jest również podatna na zabrudzenia, przez co widoczne są na niej wszelkiego rodzaju plamy oraz brudne smugi. Taras chcemy sami odświeżyć i w tym celu poczytałam kilka artykułów dotyczących renowacji tarasów z kamienia. Wiele osób pisało jakich technik używało oraz czego należy się wystrzegać podczas samodzielnej renowacji kamiennych posadzek. Okazało się, że najważniejszym elementem po przeprowadzonych pracach jest właściwa impregnacja powierzchni. Należy dobrać właściwy impregnat do kamienia naturalnego. Środek taki doskonale sprawdza się podczas konserwacji zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Impregnat nadaje się do okładzin ściennych oraz podłogowych. Sprawdza się również na elewacji budynku. Impregnat zabezpiecza powierzchnię przed działaniem wody oraz brudu, oraz wydobywa kolor naturalnego kamienia. Zdecydowaliśmy się po skończeniu prac na zakup impregnatu.

Impregnat doskonale zabezpieczył nasz taras oraz wydobył kolor kamienia. Po gruntownym wyczyszczeniu i zabezpieczeniu posadzka na tarasie wygląda jak nowa. Teraz wiem, że impregnacja pozwala cieszyć się piękną posadzką na długi czas.