Skuteczna dieta odchudzająca

Nasz jadłospis ma bezpośredni wpływ na nasze ciało i umysł. W pożywieniu dostarczamy sobie wszystkim niezbędnych wartości odżywczych i witamin, których nasz organizm sam nie wytworzy. Złe nawyki żywieniowe prowadzą do nadwagi i problemów zdrowotnych, dlatego warto zwracać uwagę na to co i kiedy jemy, bo regularność jest tak samo ważna jak wytrwałość.

Jak ułożyć dietę odchudzającą?  

szybkie układanie diety odchudzającejZmiana sposobu odżywiania się polega na dokładnej analizie tego co jemy do tej pory i jak spędzamy dzień. W zależności od zmiennych, układamy dzienny jadłospis. Możemy stosować diety na zgubienie zbędnych kilogramów, na wyrzeźbienie brzucha, czy ud, albo na zwiększenie masy mięśniowej. Szybkie układanie diety odchudzającej możemy zlecić profesjonaliście, czyli dietetykowi, który ma doświadczenie w układaniu planów żywieniowych. Ilość dostarczanych energii w ciągu dnia, musi pokryć nasze zapotrzebowanie na funkcjonowanie i ewentualny wysiłek fizyczny, który jest konieczny każdego dnia. Nie można ćwiczyć z pustym żołądkiem, bo organizm zacznie spalać mięśnie, a nie tłuszcz. Podstawą diety odchudzającej jest zasada, że musimy jeść mniej, a częściej. Najważniejsze posiłki w ciągu dnia, to śniadanie, obiad i lekka kolacja, które są głównymi dostawcami kalorii i wartości odżywczych. Dwie przekąski w ciągu dnia z powodzeniem wystarczą żeby zaspokoić nagły atak głodu, jednak muszą one być zdrowe, a nie chipsy, czy produkty wysoko przetworzone. Na śniadanie w naszym jadłospisie nie powinno zabraknąć produktów mlecznych i zbożowych, bo to dobre źródło białka i energii, na drugie śniadanie może być szybka przekąska, czyli jakiś owoc, albo baton energetyczny. W porze obiadowej trzeba zjeść przynajmniej osiemset kalorii w postaci chudego mięsa, oraz świeżych, lub duszonych warzyw. Na diecie odchudzającej lepiej zrezygnować ze smażonych potraw, bo są ciężkostrawne. Najzdrowsze są duszone i gotowane na parze.

Układanie diety nie jest łatwym zadaniem, bo zapas energetyczny nie może być ani za duży, ani za mały. Tryb życia musi współgrać z tym co jemy. dietetycy z pewnością wezmą pod uwagę wszystkie zmienne, i szybko ułożą idealny plan dietetyczny, który pozwoli na zgubić zbędne kilogramy. Nową dietę powinniśmy sukcesywnie stosować przez cały czas bez wyjątków.