Skuteczna chemia dla firm

Na rynku działa kilkanaście tysięcy firm sprzątających, które swoje usługi kierują przede wszystkim do klientów biznesowych. Najczęściej są to szkoły, szpitale, hotele czy urzędy państwowe. Takie miejsca wymagają usług na najwyższym poziomie.

Jakie są rodzaje środków chemicznych?

chemia dla firm sprzątającychKażdy z nas ma w domu jakieś detergenty, które wykorzystuje do czyszczenia okien, podłóg, mebli czy blatów kuchennych. Podobny podział stosują profesjonalne firmy sprzątające, które specjalizują się w czyszczeniu dowolnych powierzchni. Jednak nie stosują takich samych detergentów, ponieważ są one mało skuteczne. Chemia dla firm sprzątających jest dostępna w specjalnych sklepach oferujących zaopatrzenie dla tej branży. Przeważnie są one oferowane w dużych, ekonomicznych pojemnościach, gdyż w trakcie realizacji usługi są stosowane w dużych ilościach. Ich zaletą jest silnie skoncentrowany skład, który sprawia, że żadne zabrudzenie się mu nie oprze. Chemię do sprzątania dzieli się ze względu na miejsce przeznaczenia, ponieważ mają różną konsystencję i działanie. Firmy sprzątające przeważnie wybierają detergenty do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni płaskich, do okien, powierzchni kuchennych, toalet i mebli. Mogą mieć konsystencję mleczka, płynu, żelu czy aerozolu. Przeważnie ich stosowanie powinno się odbyć w rękawicach ochronnych, gdyż niektóre z nich mogą działać drażniąco na skórę. Chemiczne detergenty są najczęściej stosowane, choć w ostatnim czasie pojawiają się klienci, którzy wymagają stosowania ekologicznych środków.

Ekologiczne detergenty powoli stają się sporą konkurencją dla chemicznych środków czystości, ale na pewno nie będą one skuteczniejsze w działaniu. Sok z cytryny, ocet czy soda oczyszczona nie poradzą sobie tak łatwo z ciężkimi zabrudzeniami.