Skrzynka jako ładne opakowanie na wino

Butelka wina to bardzo popularny i stosunkowo uniwersalny prezent – większość z nas nie ma nic przeciwko, aby od czasu do czasu wypić kieliszek tego trunku. Po wino sięgamy do obiadu, w czasie spotkania ze znajomymi, na urodziny i rocznice. Okazji jest zatem naprawdę dużo, więc większość z nas uważa wino za dość bezpieczny podarunek. Nawet jeśli konkretny trunek nie trafia w gust obdarowanego, to wino zawsze można wykorzystać na przykład podczas gotowania.

Grawerowana skrzynka na wino

skrzynka na wino z graweremPoza decyzją co do rodzaju wina i jego rocznika, problemem może okazać się… w co to wino zapakować. Chociaż w sklepach dostępnych jest wiele różnych torebek na butelki, nierzadko naprawdę ładnych, to na szczególne okazje warto poszukać jakiegoś bardziej wyjątkowego, unikalnego opakowania, które także będzie samo w sobie stanowiło drugą część prezentu. O czym mowa? O skrzynkach na wino. Wykonana z drewna skrzynka, zwykle ozdobna, bejcowana i lakierowana, prezentuje się naprawdę ładnie i doskonale sprawdza się w roli opakowania na butelkę wina. Dostępne są różne modele skrzynek, zarówno takie z wieczkiem wysuwanym, jak i zamykane na prosty zameczek. Można celować w modele bardzo proste i lekkie, jak i takie, które wyglądają solidnie i elegancko. Niektóre mogą mieć na przykład ażurowe wieko czy boki, odsłaniające zawartość, z kolei inne skrzynki będzie ozdabiać precyzyjny grawer. Napis możemy wybrać sami, choć często trzeba zmieścić się w określonym limicie znaków. Przygotowana w takim sposób skrzynka na wino z grawerem indywidualnym będzie stanowiła doskonały podarunek. Jeśli sami nie mamy problemu na konkretną treść grawerowanego napisu, to nie jest to problem, gdyż firmy oferujące takie usługi zwykle mają gotowy katalog wzorów na najróżniejsze okazje, a my musimy tylko wybrać jeden z nich, dodać imię obdarowywanej osoby i czasem także datę.

Warto wiedzieć, że taka skrzynka na wino nie jest wcale droga. Najprostsze modele kosztują zaledwie kilkanaście złotych, choć jeśli zależy nam na czymś kunsztownym i eleganckim, do tego z wybranym przez nas napisem, to trzeba się liczyć z ceną nawet kilkukrotnie wyższą od podstawowej. Jednak taka ozdobna skrzynka z pewnością znajdzie inne zastosowanie niż tylko jako opakowanie na wino, tak więc prezent zostanie wykorzystany w całości.