Sesja zdjęciowa z noworodkiem

Dzieci dorastają tak szybko, że zanim się obejrzymy, świętujemy już ich osiemnastkę. Początki życia z maluchem w domu to jeden z najcięższych, ale też najpiękniejszych okresów w życiu rodziców, który równocześnie trudno zapamiętać przez nawał obowiązków i konieczność zajmowania się maluchem, czasem niemal bez przerwy. Na szczęście obecnie możemy łatwo znaleźć sposób na to, żeby ten czas nie był dla nas tylko mglistym wspomnieniem.

Noworodek i sesja fotograficzna

sesje noworodkowe bydgoszczJeśli chcemy uwiecznić pierwsze tygodnie życia naszego dziecka na zdjęciach, to najlepszym na to momentem są pierwsze cztery tygodnie jego życia, które maluch w znacznym stopniu przesypia. Co oznacza, że będzie łatwiej „współpracował” podczas sesji zdjęciowej. Jeśli marzy się nam sesja z prawdziwego zdarzenia, to obecnie łatwo jest znaleźć fotografa, który wykonuje sesje noworodkowe Bydgoszcz i inne duże miasta to doskonałe miejsca, aby na kogoś takiego trafić. Powinniśmy wybrać fotografa, który ma nie tylko doświadczenie w fotografowaniu dzieci, ale też zna zasady bezpieczeństwa w takiej pracy i dba o zdrowie i komfort dziecka. Dziecko w czasie sesji nie powinno marznąć, trzeba uważać, żeby nie zsunęło się czy nie spadło. Pamiętajmy też, że nie każda pozycja będzie dla noworodka wygodna i wskazana. W trosce o zdrowie dziecka powinniśmy decydować się tylko na takie ujęcia, które są dla niego całkowicie bezpieczne. Jeśli chodzi o dekoracje w czasie sesji, to nie ma co przesadzać. To noworodek jest gwiazdą zdjęć i to on powinien znajdować się w ich centrum. Modne dodatki takie jak np. koszyczek wyglądają ładnie, ale nie są niezbędne, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby z nich skorzystać. Możemy przynieść je sami, ale zwykle fotograf wykonujący sesje niemowlęce sam posiada różnorodne torby, poduszki i inne rzeczy, które można wykorzystać w trakcie zdjęć.

Sesja fotograficzna z noworodkiem może trwać nawet kilka godzin. Rodzice powinni być na to przygotowani i zaopatrzyć się w zapasowe ciuszki i pieluchy, konieczne też będzie karmienie dziecka. Takie zwykłe, niepozowane sceny, to także doskonały moment na pamiątkowe zdjęcia. Fotografia nie musi być wystylizowana, taka, która przedstawia zwykłą opiekę nad dzieckiem również będzie doskonałą pamiątką dla rodziców.