Rower firmy Kross dla dziecka

Chyba nie ma dziecka, które by nie lubiło ruchu na świeżym powietrzu. Dzieci uwielbiają jeździć na rowerach, rolkach, czy hulajnogach. Często w wieku około czterech lat, dostają od swoich rodziców pierwszy rowerek na czterech kółkach.

Jak wygląda rower z serii Racer? 

kross racer dla dzieciKiedy maluch nauczy się już stabilnie chodzić i biegać, przychodzi czas na rowerek biegowy. Jest on na dwóch kółkach i bez pedałów, czyli dziecko siedząc na siodełku, odpycha się nóżkami. Kiedy opanuje tą technikę, czas na prawdziwy rower Kross Racer dla dzieci, który posiada dokręcane dwa, małe, tylne kółka. Jest on wykonany z lekkiego aluminium, więc maluch sobie nie zrobi krzywdy, kiedy się wywróci. Posiada odpowiednio wyprofilowaną kierownicę i gumowymi końcówkami do trzymania, które zwiększają komfort jazdy. Został wyposażony w regulowane siodełko i kierownicę, które możemy swobodnie dostosować do wzrostu dziecka. Dziecięce rowery najczęściej mają koła w rozmiarze szesnaście i dość szerokie opony, aby jazda była bardziej stabilna. Model Racer posiada błotniki z przody i z tyłu, aby w trakcie ewentualnego deszczu dziecko się nie zachlapało, oraz osłonę na łańcuch, dzięki której nóżka dziecka nie zaczepi się o niego w trakcie jazdy. Aby jazda była bezpieczna, to konieczna jest sprawna kierownica i hamulce, a w tym rowerze, hamulce są najwyższej jakości i zapewniają krótką drogę hamowania. Model Krossa może być też wyposażony w przednie amortyzatory, które zapewniają gładką jazdę po nierównym terenie. 

Rower Kross dla dziecka to świetna rozrywka i możliwość do doskonalenia nowych umiejętności. Na początku jeździ na czterech kółkach, a potem można z nich zrezygnować i zamontować kijek do nauki jazdy, który da poczucie pewności dziecku przez pierwsze dni nauki.