Problem wypadania włosów

 

Mówi się, że jesteśmy tym co jemy i jest w tym powiedzeniu wiele prawdy. To co znajduje się na naszym talerzu, bezpośrednio wpływa na stan naszego organizmu i na nasze samopoczucie. Niewłaściwa dieta może się przyczynić do problemów z włosami.

Jak sobie radzić z wypadaniem włosów?

sposoby na wypadanie włosówAtrybutem każdej kobiety są piękne i zadbane włosy. Panie dbają o nie podczas każdego mycia, czy wizyty u fryzjera. Jednak nie zawsze jest to wystarczające. Włosy są bardzo wrażliwe na braki witaminowe w diecie, dlatego osoby o rzadkich i matowych włosach, powinny się przyjrzeć z bliska temu co jedzą. Najczęściej włosy wypadają kiedy brakuje w diecie cynku, żelaza i miedzi, ale mogą też wypadać kiedy od dłuższego czasu żyjemy w permanentnym stresie. Sposoby na wypadanie włosów mogą działać od wewnątrz i zewnątrz, ale najlepszy efekt osiągniemy jeżeli będziemy działać jednocześnie na dwóch płaszczyznach. Włosy potrzebują odpowiedniego nawodnienia, aby być miękkie dlatego trzeba każdego dnia wypijać przynajmniej półtora litra wody mineralnej. Aby wzmocnić słabe włosy, możemy zastosować domowe kuracje z zastosowaniem siemienia lnianego, płatków owsianych, jogurtu, czy oleju kokosowego. Właście dobrana gama kosmetyków pielęgnacyjnych też ma znaczenie dla stanu naszej czupryny. Jeżeli ograniczymy stosowanie środków do stylizacji włosów, to także pomożemy im powróć do równowagi. W internecie znajdziemy mnóstwo porad jak sobie radzić z wypadaniem włosów, ale nie na każdego będą działać te same sposoby.

Każdy dobry fryzjer jest nam w stanie doradzić co możemy zrobić, aby pomóc naszym włosom, bo najlepiej się na tym zna. Mocne i zdrowe włosy nie powinny wypadać więcej niż około stu dziennie, dlatego jeżeli zauważymy więcej włosów na szczotce, to trzeba szybko działać.