Poszukiwania sznurka bawełnianego

 

Bardzo lubię zajmować się szyciem na drutach i szydełkowaniem. To dla mnie bardzo relaksujące zajęcie. Ostatnio wpadłam na pomysł zrobienia podkładek na stół ze sznurka bawełnianego. Wpadłam na ten pomysł podczas czytania magazynu dla pasjonatów szydełkowania. Podobno takie podkładki z bawełnianego sznurka są teraz bardzo popularne, a przy tym niezwykle eleganckie i gustowne. Musiałam tylko kupić sznurek, który będzie odpowiedni do takich wyrobów.

Kupiłam mocny bawełniany sznurek

sznurek bawełnianyDowiedziałam się, że do zrobienia takich podkładek powinnam wybrać mocny i w miarę sztywny sznurek bawełniany, tak aby podkładka była odpowiednio stabilna i nie przesuwała się na stole. Sznurek bawełniany powinien być również szorstki, ale jednocześnie powinien mieć możliwość przeplecenia przez druty. Sznurki bawełniane w zależności od grubości i sztywności są przeznaczone do różnych wyrobów. Można z nich szyć podkładki na stół, gustowne serwetki na komody, a także wyplatać eleganckie torby na zakupy czy małe dywaniki podłogowe. Po kupno odpowiedniego dla mnie sznurka bawełnianego udałam się do pasmanterii. Poprosiłam o mocny sznurek bawełniany o odpowiedniej dla mnie grubości. Okazało się, ze taki sznurek jest dostępny w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Dużą niespodzianką było dla mnie to, że był on dostępny w wielu wariantach kolorystycznych. Wybrałam taki, który najbardziej mi się podobał i był odpowiednio sztywny. Wybrany przeze mnie sznurek bawełniany był pakowany w motki o długości około pięćdziesięciu metrów. Wiedziałam, że to wystarczająca ilość sznurka do tego, aby uszyć cztery podkładki na stół. W domu od razu wzięłam się za jego wypróbowanie. Jak się już wkrótce okazało to był świetny wybór. Byłam z tego sznurka bawełnianego bardzo zadowolona. Mimo iż był sztywny bez problemu dało się go zapleść w odpowiedni dla mnie wzór.

Taki sznurek bawełniany jest odpowiednim materiałem do podkładek na stół, ponieważ jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Można go myć w środkach chemicznych, jest odporny na gwałtowne zmiany temperatury i bardzo szybko schnie. Zakupiony przeze mnie sznurek bawełniany był wysokojakościowym wyrobem. Był na tyle wytrzymały, że nie można go było łatwo przerwać czy zniszczyć. Uszyte podkładki nie pruły się i nie niszczyły łatwo.