Pompy wtryskowe – wady i zalety

 

Pompy wtryskowe stanowią najważniejszą część silników napędowych typu Diesel. Odpowiadają one za wrzut paliwa do komory jego spalania. Silniki tego typu, są tanie w eksploatacji, wytrzymałe i zazwyczaj niezawodne. Najczęściej występującą w nich usterką są elektroniczne sterowniki.

Jak właściwe dbać o pompę wtryskową?

hsfi 2.5Pompy wtryskowe, stanowiące integralną i ważną część silników Diesla, mimo że wpływają na solidność i niezawodność całego układu są jednocześnie najbardziej podatnym na usterki elementem. Słabym ogniwem jest w tym przypadku elektroniczny sterownik pompy hsfi 2.5. Objawy, które wskazują na uszkodzenie lub błędne funkcjonowanie tego ważnego elementu, to nierówny strat lub szarpanie silnika, częste gaśnięcie napędu, nawet podczas jazdy, lub ogólne problemy z uruchomieniem samochodu. W takim przypadku jedynym wyjściem jest znalezienie fachowców świadczących usługi naprawy układów sterowania. Nie powinno być z tym większego problemu, gdyż usterki tego typu trapią niemal wszystkich użytkowników pojazdów z napędem marki Diesel. Należy tak uczynić zwłaszcza w przypadku, gdy jesteśmy przekonani o typie usterki naszego silnika, ponieważ pozwoli nam to zaoszczędzić czas, w którym samochód zazwyczaj spędza w zwykłym warsztacie oczekując na identyfikację usterki. Koszty naprawy są bardzo różne dlatego warto poświecić trochę czasu na sprawdzenie ofert wiele firm i wybrać ten, którego oferta spełnia wszystkie nasze wymagania. Usterka układu sterownia nie może być w żaden sposób zlekceważona i należy jak najszybciej ją usunąć.

Wpływa bowiem na funkcjonowanie różnych elementów samochodu, od problemów z odpaleniem samochodu po błędy podczas pracy wtryskiwaczy. Czas i środki poświęcone na usterkę z pewnością wynagrodzi nam sprawne i bezproblemowo działający samochód.