Pomoc prawna w upadłości konsumenckiej

Nadmierne zadłużenie może skutkować naszą niewypłacalnością. Biorąc pod uwagę egzekucję, która może być prowadzona z różnych źródeł naszego majątku powinniśmy przede wszystkim skupić się na możliwości pozbycia się tych długów. Niekiedy spłata ich w całości przekracza nasze możliwości zarobkowe.

Szybka upadłość konsumencka

upadłość konsumencka porady prawneZ tego też powodu przepisy prawa dają nam możliwość skorzystania z innej opcji. Jest nią między innymi możliwość wystąpienia do sądu o ogłoszenie tak zwanej upadłości konsumenckiej. Odbywa się to podczas rozprawy. Sąd analizuje na niej zgromadzony materiał dowodowy. Nie mniej jednak należy pamiętać o tym, że konieczne jest spełnianie szeregu wymogów. Warto jest zatem udać się po fachową pomoc i doradztwo w tym zakresie. Jeśli chodzi o kwestię taką jak upadłość konsumencka porady prawne w wielu kancelariach jesteśmy w stanie uzyskać w bardzo dobrej cenie. Wiąże się to przede wszystkim z dużą ilością tego rodzaju postępowań, które obecnie toczą się przed wieloma sądami. Z tego też względu konieczne jest przygotowanie się do procesu, który może zająć dość dużo czasu. Z tego też względu ważną rzeczą jest przede wszystkim spróbowanie w tym czasie regulowania długów według naszych możliwości. Z całą pewnością będzie to działało na naszą korzyść. Tego typu informacje uzyskamy także od prawników, którzy będą mogli zajmować się tą sprawą.

Warto jest w związku z tym przygotowując się do takiej rozprawy wykazać, że staramy się regulować nasze zobowiązania względem wierzycieli. Problemem jest natomiast kwestia dotycząca możliwości finansowych, które są zbyt niskie względem wielkości naszych zadłużeń. W ten sposób sąd z całą pewnością będzie o wiele bardziej przychylnie patrzył na nasze starania i orzeknie o wiele szybciej nasze bankructwo.