Polecana prawicowa literatura

 

Szacuje się, że co trzeci Polak deklaruje swoje poglądy jak prawicowe. Jest to zdecydowana przewaga nad ilością ludzi, głoszących lewicowe przekonania. Prawica kieruje się ochroną wartości tradycji rodziny i religii, konserwatyzmem. W związku ze sporą liczbą osób o takich poglądach, powstaje coraz więcej publikacji. 

Najsłynniejsze prawicowe publikacje

książki prawicoweNie ma wątpliwości co do tego, że literatura o takim charakterze jest chętnie czytana nie tylko przez wyznawców tych poglądów. Wielu młodych ludzi, poszukujących swojej tożsamości i chcących nadać kierunek swoim poglądom, sięga po takie publikacje. Książki prawicowe to kopalnia wiedzy na różne tematy, w szczególności jak działa system w duchu prawicy. Nie da się ukryć, że prym wśród najwybitniejszych publicystów wiedzie kilka nazwisk. Pierwszym z nich jest Grzegorz Braun, który jest również reżyserem i politykiem. Na swoim koncie ma takie pozycje, jak „Układy i układanki”, który jest kontynuacją dzieła „Stałe warianty gry”. Jest to publicystyka polityczno – historyczna. Stanisław Michalkiewicz to prawnik i polityk, który tworzy prawicową literaturę. Z jego pozycji można poznać mechanizmy działania państwa i jego władzy, w jaki sposób odbywa się proces rządzenia polityką czy gospodarką. Są to bardzo cenione przez prawicowców materiały, które dają wiele do myślenia. Ewa Kurek to publicystka, która jest autorką wielu książek o tematyce historycznej w duchu prawicowym. Napisała m.in. „Polacy i Żydzi – problemy z historią”.

Oto krótka lista niektórych z nich, którym warto poświęcić uwagę. Jest to tylko niewielka część publicystów, z dziełami których warto się zaznajomić i polecić innym. Wiele z nich zachęca do refleksji i zastanowienia się nad polityką i historią, ich mechanizmami działania i funkcjonowania.