Szacuje się, że co trzeci Polak deklaruje swoje poglądy jak prawicowe. Jest to zdecydowana przewaga nad ilością ludzi, głoszących lewicowe przekonania. Prawica kieruje się ochroną wartości tradycji rodziny i religii, konserwatyzmem. W związku ze sporą liczbą osób o takich poglądach, powstaje coraz więcej publikacji.
Najsłynniejsze prawicowe publikacje
Nie ma wątpliwości co do tego, że literatura o takim charakterze jest chętnie czytana nie tylko przez wyznawców tych poglądów. Wielu młodych ludzi, poszukujących swojej tożsamości i chcących nadać kierunek swoim poglądom, sięga po takie publikacje. Książki prawicowe to kopalnia wiedzy na różne tematy, w szczególności jak działa system w duchu prawicy. Nie da się ukryć, że prym wśród najwybitniejszych publicystów wiedzie kilka nazwisk. Pierwszym z nich jest Grzegorz Braun, który jest również reżyserem i politykiem. Na swoim koncie ma takie pozycje, jak „Układy i układanki”, który jest kontynuacją dzieła „Stałe warianty gry”. Jest to publicystyka polityczno – historyczna. Stanisław Michalkiewicz to prawnik i polityk, który tworzy prawicową literaturę. Z jego pozycji można poznać mechanizmy działania państwa i jego władzy, w jaki sposób odbywa się proces rządzenia polityką czy gospodarką. Są to bardzo cenione przez prawicowców materiały, które dają wiele do myślenia. Ewa Kurek to publicystka, która jest autorką wielu książek o tematyce historycznej w duchu prawicowym. Napisała m.in. „Polacy i Żydzi – problemy z historią”.
Oto krótka lista niektórych z nich, którym warto poświęcić uwagę. Jest to tylko niewielka część publicystów, z dziełami których warto się zaznajomić i polecić innym. Wiele z nich zachęca do refleksji i zastanowienia się nad polityką i historią, ich mechanizmami działania i funkcjonowania.