Plac zabaw dla dzieci

 

Dzieci z natury lubią się bawić i w jej trakcie uczą się nowych rzeczy. Zabawa rozwija umiejętności motoryczne i pobudza wyobraźnię maluchów. Im dziecko starsze, tym więcej bodźców potrzebuje do rozwoju. Jeżeli już samodzielnie chodzi, to najczęściej bawi się na placu zabaw. 

Jakie atrakcje posiada plac zabaw?

place zabaw z atestemWszystkie zabawki z jakimi ma do czynienia dziecko, muszą być bezpieczne. Małe dziecko bawi się grzechotkami, piłeczkami i przeróżnymi klockami. Na początku doskonałą atrakcją dla malucha jest huśtanie na nogach mamy i klasyczny samolocik na rękach taty. Ze starszym dzieckiem się już tak nie pobawimy, bo będzie za ciężkie. Place zabaw z atestem są stworzone dla wszystkich dzieci tak naprawdę bez ograniczeń wiekowych, choć wagowo mogą udźwignąć maksymalnie do około trzydziestu kilogramów. Place są budowane w parkach, na terenach zielonych ogólnie dostępnych i na osiedlach. Dzisiejsze place znacznie się różnią od tych, które kiedyś były budowane, bo są bardziej nowoczesne i wykonane z lekkich, oraz wytrzymałych materiałów. Na placu najczęściej się znajduje duża zjeżdżalnia, różnej wysokości huśtawki, karuzela i często też piaskownica dla najmłodszych. Podłoże na jakim są zamontowane sprzęty, jest wykonane ze specjalnego, miękkiego materiału, który amortyzuje upadki, a zarazem nie zapada się kiedy dzieci po nim chodzą. Dzięki atestem, mamy pewność, dany teren rozrywki dla dzieci, jest bezpieczny. Maluchy uwielbiają spędzać czas w takich miejscach, bo zabawa sprawia im wiele radości.

Place zabaw od zawsze były w centrum zainteresowań dzieci. Bawiąc się nabywają nowe umiejętności i ćwiczą zmysł równowagi, który będzie im niezbędny w dorosłym życiu. Rodzice, którzy mają duży ogród decydują się na zamontowanie w nim mini placu zabaw, zapewniając dziecku mnóstwo atrakcji.