Parę słów o nitach nierdzewnych

 

Nity zrywalne blokujące tworzą mocniejszy zestaw niż standardowa stal nierdzewna, ze względu na ilość wytwarzanej siły. Nity z główką kopułową w tym wyborze są powszechnie nazywane zarówno nitami blokującymi, jak i nitami strukturalnymi. Znane również jako nity zrywalne, nity zrywane są mierzone według średnicy nitu i zainstalowanego zakresu przyczepności. 

Istnieje wiele rodzajów nitów nierdzewnych

nity nierdzewneZ tego powodu nity mają rzeczywiste rozmiary pomiarowe, a także rozmiary nominalne złożone z dwóch liczb. Na przykład nit o średnicy 1/8 cala jest powszechnie nazywany 4 dla pierwszej liczby. Nit z zakresem chwytania 1/8 ”ma przypisany numer 2 jako drugi numer. Oznacza to, że nit o średnicy 1/8 cala z zakresem chwytania 1/8 cala nazywany jest „4-2” lub „42”. Nity ze stali nierdzewnej służą do szybkiego łączenia dwóch kawałków materiału za pomocą nitownicy ręcznej lub pneumatycznego pistoletu do nitowania. Wszystkie nity ze stali nierdzewnej posiadają zarówno kapelusz ze stali nierdzewnej, jak i trzpień ze stali nierdzewnej. Nity zrywalne,, nity POP – jaka jest różnica? W świecie elementów złącznych subtelne różnice w sprzęcie mogą mieć ogromny wpływ na sukces i jakość projektu. Producenci oferują szeroką gamę nitów litych ze stali nierdzewnej, a także nitów aluminiowych, nitów z mosiądzu i innych. Nity z litej stali nierdzewnej to łączniki ze stali nierdzewnej o solidnej konstrukcji przeznaczone do stosowania w wymagających zastosowaniach. Nity lite ze stali nierdzewnej zapewniają wysoką wytrzymałość na rozciąganie i odporność na temperaturę oraz są wyjątkowo odporne na korozję. Przejrzyjmy więc różne dostępne materiały i rodzaje nitów. Nity tworzą trwały zespół do mocowania twardych i miękkich materiałów; nity nierdzewne są instalowane tylko w połączeniu z  jedna strona części lub konstrukcji. Nity wciskane mają żebrowane lub rozprężające się trzpienie, które blokują się bez dodatkowych narzędzi.

Materiały i procesy produkcyjne zastosowane w głowicach nitów zwiększają ich wartości wytrzymałości na ścinanie i rozciąganie w stosunku do nitów z oczkami. Te łatwe w użyciu nity służą do łączenia ze sobą co najmniej dwóch kawałków materiału o różnej grubości. Nity zrywane stanowią lepszą, trwalszą alternatywę, skutecznie łącząc blachy.