Pancerna szafa na arsenał

 

Jako drużyna szybkiego reagowania, pracowaliśmy w najróżniejszych warunkach, a zmiana ekwipunku następowała natychmiast po zmianie terenu działania. Wiązało się to również z koniecznością wymiany broni tak, by jak najlepiej funkcjonowała w nowym terenie, więc posiadaliśmy znaczny arsenał, który jednak należało odpowiednio przechowywać pomiędzy działaniami.

Nowoczesne wzmacniane szafy do broni

szafy pancerne na brońTak duży arsenał nie mógł być przechowywany w zwykłych szafach na broń sportową, gdyż składowanie broni automatycznej było regulowane ustawowo, i postawione były niezwykle wysokie wymagania, które szafy musiały spełnić. Z tego też powodu, nasze szafy pancerne na broń były modelami o najwyższym poziomie zabezpieczenia, zarówno pod względem trwałości, jak i uniemożliwienia dostępu osobom trzecim. Szafy te mieściły pięć sztuk broni długiej, sześć krótkiej, i posiadały osobne półki, osłonięte od części wewnętrznej pancernymi przegrodami, w których składowana była amunicja oraz akcesoria do broni. Stop metalu z jakiego szafy były wykonane odporny był nawet na działanie materiałów wybuchowych służących do wyburzania budynków, a naruszenie struktury szafy za pomocą palnika acetylenowego czy pił mechanicznych do metalu nie było możliwe. Chroniło to zawartość przed nieupoważnionym dostępem, ale również przed skutkami składowania wadliwej amunicji i uszkodzonej broni.

Zabezpieczenia szaf stały na najwyższym poziomie, i składały się z elektronicznego systemu rozpoznawania twarzy, sprzężonego z czytnikiem karty magnetycznej, którą posiadał tylko kierownik magazynu broni. Tak nowoczesny i zaawansowany system nie mógł zostać złamany w żaden sposób, a w razie utraty zasilania, dostęp do zawartości był możliwy wyłącznie po użyciu klucza awaryjnego.