Palety z drewna w domu

 

Od kilku lat bardzo interesuję się ekologią. Chcę troszczyć się o planetę i środowisko, jakie mnie otacza. Eliminuje ze swojego życia plastik i folie, które tak zaśmiecają ziemię. Odnawiam stare przedmioty, które nadają się do użytku i wykorzystuje rzeczy, które z pozoru są do wyrzucenia.

Modne dodatki z palet

palety drewnianeIdeą ekologii zaraziła mnie przyjaciółka. Mimo że sama nie uważałam, że źle wykorzystuje różnego rodzaju przedmioty ona nauczyła mnie jak wiele zastosowań może mieć jedna rzecz. W swoim domu wyeliminowałam praktycznie cały plastik. Nie kupuje produktów spożywczych pakowanych w folię i tworzywa sztuczne. W ogródku zrobiłam kompostownik, a od ponad dwóch lat nie kupiłam sobie nowej odzieży. Na jednym z ekologicznych portali wymieniam się z innymi użytkownikami ciuchami, które w mojej szafie leżą odłogiem. Mimo że na początku mojej ekologicznej drogi było mi bardzo ciężko zmienić pewne nawyki już po kilku miesiącach zobaczyłam pierwsze efekty. Po pierwsze miałam więcej pieniędzy w portfelu, po drugie odgraciłam swoją piwnicę, a po trzecie mój ogród dzięki domowemu kompostownikowi z resztek po produktach spożywczych na nowo zaczął pięknie wyglądać. Zaczęłam wykorzystywać praktycznie wszystkie przedmioty, jakie nabywałam. Najbardziej jednak lubię wytrzymałe palety drewniane, z których można robić piękne kwietniki, meble ogrodowe oraz meble do domu. Palety z drewna są ekologiczne i bardzo tanie. Drewno sosnowe, z których są robione palety ma piękne słoje i po oszlifowaniu bardzo ładnie się prezentuje. Sama mam w swojej sypialni łóżko z palet, w łazience mam regał na kosmetyki z mini palety, a w ogrodzie ławeczkę i stolik. Paleta dostała drugie życie, a ja cieszę się z funkcjonalnych mebli, które od kilku lat są cały czas w modzie. Z drewnianych palet można zrobić dosłownie wszystko, ograniczyć nas może jedynie nasza wyobraźnia i umiejętności.

Każdemu, kto chciałby zmienić swoje życie i chciałby żyć bardziej ekologicznie polecam zacząć małymi kroczkami, z miesiąca na miesiąc wasza świadomość ekologiczna będzie się podnosić, a wy poczujecie, że nie chcecie żyć w inny sposób.