Oryginalne ścianki tekstylne przyciągają wzrok

W dzisiejszych czasach firmy powinny wychodzić do klienta ze swoją ofertą poprzez udział w imprezach branżowych i targach. Są branże w których mocno to widać przy okazji organizacji targów motoryzacyjnych czy wodno-kanalizacyjnych. Ostatnio uczestniczyłam w targach sanitarnych, gdzie zainspirowałam się wykorzystaniem pewnych systemów wystawienniczych.

Wykorzystanie oryginalnej ścianki tekstylnej

oryginalna ścianka tekstylnaJedna z firm obecnych na targach sanitarnych przygotowała na swoje stoisko, oryginalną ściankę tekstylną. Jej oryginalność polegała na wykorzystaniu materiałów różnej długości i szerokości. Dzięki zastosowaniu tej technologii ścianka tekstylna była wyjątkowa i wyróżniała się pośród innych. To prosty zabieg, który sprawił, że powstała oryginalna ścianka tekstylna. Przy stoisku tej firmy wciąż gromadzili się potencjalni klienci, którzy oczekiwali odpowiedzi na szczegółowe pytania. To tylko potwierdza teorię, że profesjonalne i dobrze przygotowane systemy wystawiennicze przyciągają interesantów. Pracuję w dziale marketingu pewnej, dużej firmy – największej z tej branży w regionie. Pomyślałam, że mogłabym zaprojektować sama taką ściankę oraz przekazać projekt do realizacji firmie, która się w tym specjalizuje. Długo nie myśląc włączyłam program i wzięłam się za przygotowanie wizualizacji. Poświęciłam temu zajęciu cały dzień, ale byłam dumna z efektu. Przedstawiłam propozycję zarządowi, który docenił moje starania oraz wydał zgodę na zakup takiej oryginalnej ścianki tekstylnej. Bez tej zgody nie mogłabym zlecić zamówienia do drukarni, dlatego też było to dla mnie takie istotne.  Co do istoty ścianki tekstylnej, musiałam najpierw przedstawić zarządowi argumenty, które przemawiały za sensem użycia takiego narzędzia na targach. Po kilku moich argumentach zarząd przyznał mi rację oraz zaopiniował, że jestem od dziś osobą odpowiedzialną za przygotowanie stoiska. Dostałam wolną rękę w działaniach.

Dotychczas wykorzystywaliśmy bardziej standardowe narzędzia reklamy na tego typu imprezach. Dzięki mojemu pomysłowi zyskała nie tylko firma, ale i ja, ponieważ zostałam doceniona i wynagrodzona za trud, który poświęciłam na przygotowanie całego projektu. Tym bardziej to odczułam, gdy po powrocie z targów urywały się telefony oraz e-maile z zapytaniami od nowych, zainteresowanych klientów. Byłam naprawdę dumna.