Oryginalne części do traktorów

Traktor jest jedną z najbardziej potrzebnych maszyn rolniczych. Bez jego obecności na polach uprawnych nie bylibyśmy w stanie wykonywać wielu prac. Pojawienie się traktorów spowodowało bardzo dużą rewolucję w świecie rolnictwa. Traktor przejął bowiem z bardzo dobrym skutkiem niemal wszystkie prace jakie kiedyś wykonywano z użyciem zaprzęgów konnych.

Najlepsze części do maszyn rolniczych

rozrusznik do c-330Jednym z najbardziej rozpoznawalnych marek traktorów jest Ursus. Traktory wyprodukowane przez tą firmę są obecnie najpopularniejszymi traktorami na polskich wsiach. Nie ma chyba w naszym kraju wioski, gdzie nie znaleźlibyśmy chociaż jednego traktora, który zjechał z linii produkcyjnej we wspomnianej firmie. Jednym z najbardziej popularnych traktorów Ursus jest model c-330 zwany na wsiach potocznie „trzydziestką”. Najczęściej poszukiwaną przez klientów częścią do traktora jest rozrusznik do c-330. Część tą w wersji oryginalnej możemy zakupić za około dwieście złotych. Miejscem gdzie większość nowoczesnych rolników zakupuje ten rodzaj części jest Internet. W najpopularniejszych serwisach aukcyjnych aż roi się od ogłoszeń dotyczących rozrusznika do wspomnianej trzydziestki. Większość sprzedawanych tam rozruszników z powodzeniem może być też montowana w ciągnikach Ursus C-360 zwanych z kolei „sześćdziesiątkami”. Nominalne napięcie jakie jest wymagane w przypadku tych rozruszników wynosi 12V. Bardzo dużo urządzeń tego typu możemy zakupić w wersjach z wbudowanym reduktorem.

Ogólnie rzecz biorąc pozycja wspomnianych traktorów Ursus jest niesłabnąca. Traktory te nie ustępują nawet nowoczesnym pojazdom coraz częściej pojawiającym się w nowoczesnych gospodarstwach rolnych. Świadczy o tym choćby fakt, że olbrzymia ilość osób poszukuje różnych części do starszych traktorów, które bez wątpienia słyną z solidności.