Optyka, a rodzaje szkła

 

Coraz więcej ludzi zaczyna swoją przygodę ze szkłem optycznym. Do tej grupy ludzi zaliczamy osoby z wadami wzroku.

Jeśli jesteś posiadaczem okularów albo zamierzasz kupić swoje pierwsze szkła optyczne skorzystaj z naszego doświadczenia. Dzięki prostemu opisowy zakupisz okulary, które posłużą Ci na lata. 

Rodzaje szkieł okularowych

szkło optycznePodstawą do wyboru odpowiednich okularów jest dostosowanie soczewki do wady wzroku. Po szkło optyczne korekcyjne wymagana jest wizyta u okulisty. Za pomocą specjalnego urządzenia ustala, jakie minusy albo plusy potrzebuje osoba starająca się o okulary. W przypadku innych parametrów szkło optyczne można wybierać poz względem warstw ochronnych, wykonania oraz cech dodatkowych. Co do rodzajów wykonania szkło optyczne dzielimy na mineralne oraz organiczne. Mineralne szkło optyczne jest przeznaczone do celów korekcyjnych. Drugi typ szkła jest wykonywany z tworzyw sztucznych oraz plastiku. Z powodzeniem nadaje się do tworzenia okularów przeciwsłonecznych.

Dodatkowe zabezpieczenia

Niezależnie od wyboru szkła klient salonu optycznego może zdecydować się na dodatki w postaci powłoki. Organiczne szkło optyczne, jak i mineralne mogą być zabezpieczone anty-refleksem. Ten rodzaj otoczki sprawdza się podczas odbicia świetlnego. Anty-refleks jest dobrym pomysłem dla osób, które jeżdżą samochodem i pracują przy komputerze. Innym rodzajem powłoki nakładanym na szkło optyczne jest utwardzenie. To rodzaj zabezpieczenia stosowanego na szkłach organicznych.

Wybór szkła nie jest kwestią decydującą. Okulary są także ramą twarzy. Jej prawdziwą biżuterią, dlatego oprawka oraz szkło optyczne korekcyjne muszą stanowić zgrany duet. W celu dobrego doboru oprawek warto skorzystać z poradników dostępnych w sieci oraz profesjonalnego salonu optyki.