Odpowiednie żywienie psa

 

W ostatnim czasie coraz większą uwagę właścicieli psów przykuwa kwestia odpowiedniego karmienia pupili. Na rynku pojawia się coraz więcej specjalistycznych karm dedykowanych psom, ale również specjalnie opracowanych systemów ich karmienia. Jednym z pomysłów, który cieszy się coraz większą popularnością jest dieta BARF.

Czym jest dieta BARF?

dieta barf dla psaPrawdopodobnie każdy właściciel psa zdaje sobie sprawę z tego, że pies wywodzi się od drapieżników, a jego podstawowym źródłem pożywienia jest mięso. Dieta BARF dla psa jest wszystkim tym, czego potrzebuje on do zrównoważonego odżywiania. Dieta ta opiera się na podawaniu psu odpowiednio przygotowanego surowego mięsa, które pełne jest niezbędnych minerałów i witamin. Dodatkowo mięso to wzbogacane jest o odpowiednią ilość zróżnicowanych warzyw i owoców, co sprawia, że pies otrzymuje karmę bogatą w wartości odżywcze potrzebne do zachowania kondycji fizycznej i właściwego zdrowia. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej firm, które zajmują się dostarczaniem odpowiednio przygotowanej i zrównoważonej karmy realizowanej zgodnie z zasadami diety BARF. Dzięki temu właścicielom psów pozostaje już tylko wydzielanie odpowiedniej ilości karmy dla psa, z uwzględnieniem jego wielkości i obecnej wagi. Jest to znaczące ułatwienie, które sprawia, że dietą BARF interesuje się coraz większa liczba właścicieli zwierząt, którzy chcą zadbać o ich zdrowie.

Kiedy poszukujemy karmy, która została zrealizowana w oparciu o uwzględnianie zasad diety BARF, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić asortyment produktów proponowany nam przez sklepy zoologiczne. W większości z nich, zarówno tych działających stacjonarnie, jak i internetowo, możemy znaleźć odpowiednie produkty w opakowaniach o różnych pojemnościach.