Nowoczesny stół serwisowy

 

Naprawa sprzętu elektronicznego była dość wymagającym zajęciem, i potrzebna do tego była duża doza spokoju i umiejętności. Również odpowiednie narzędzia i stanowisko pracy było wymagane, gdyż nierzadko zdarzało się, iż praca z niewielkimi elementami była utrudniana przez brak oświetlenia, czy nieodpowiednie miejsce do pracy.

Stół do montażu elektroniki

stół serwisowy elektronikaSprzęt elektroniczny naprawiałem od wielu lat, i za bodaj najbardziej potrzebny element wyposażenia, uważałem porządny stół, przystosowany właśnie do pracy z drobnymi elementami, jakich w układach elektronicznych było pełno. Już na początku pracy sprawiłem sobie profesjonalny stół serwisowy elektronika z jaką pracowałem dość często posiadała elementy naprawdę trudno dostępne, które wymagały ostrożnego obchodzenia się z naprawianymi układami, gdyż były bardzo łatwe do uszkodzenia. Stół montażowy był zaprojektowany właśnie z myślą o pracy przy takich układach, gdyż posiadał regulację wysokości, i mógł zostać dopasowany niemal do każdej powierzchni. Był również na tyle ciężki i stabilny, by nie przeszkadzać podczas pracy, eliminując możliwość przechylania się powierzchni stołu na nierównej podłodze i przypadkowego uszkodzenia naprawianego elementu. Blat stołu wykonany był z odpornego tworzywa sztucznego, które nie było podatne na zarysowania ostrymi elementami układów, a dodatkowo zapewniało stabilność elementom naprawianym.

Bodaj najlepszym dodatkiem do tego stołu było regulowane oświetlenie, które pozwalało na pracę niemal o każdej porze dnia i nocy, a jednocześnie nie męczyło oczu i nie rozpraszało podczas pracy. Większość takich stołów, oprócz powierzchni roboczej posiadała również wiele przegród na narzędzia i części zamienne, dzięki czemu blat stołu nie był zagracony, przeszkadzając w pracy.