Nowoczesne serwery o dużej pojemności

Do obsługi całej sieci firmowej potrzebowaliśmy zastraszającej ilości urządzeń serwerowych, z równie ogromną ilością pamięci nośników. Problem polegał jednak na wymiarach samych serwerów, gdyż mimo dużej przestrzeni, przeznaczonej na serwerownie, mogły one pomieścić tylko ograniczoną ilość nośników, a tym samym i pamięci wewnętrznej.

Serwery szeregowe od Dell

serwery rack dellUżywane przez nas serwery, mimo iż posiadały bardzo dobre parametry, nie były zbyt pojemne, mieszcząc najwyżej dwa standardowe dyski optyczne, które miały dość ograniczony pułap pamięci. Użycie dysków półprzewodnikowych również nie poprawiało sytuacji, gdyż serwery obsługiwały tylko dwa nośniki, więc w końcu zdecydowaliśmy się na ich wymianę. Naszą uwagę zwróciły serwery rack Dell, które mogły nie tylko pomieścić większą ilość nośników, ale były również mniejsze niż te, które używaliśmy do tej pory. Zastosowanie ich pozwalało nie tylko ogromnie zwiększyć ilość pamięci, ale też zwolnić miejsce w szafach, lub też umożliwić zastosowanie dodatkowych serwerów. Mimo niewielkich rozmiarów, serwery od Dell posiadały świetne parametry, obsługując każdy rodzaj nośnika danych, a wymiana danych nie była ograniczana w żaden sposób wewnętrznymi ogranicznikami, jak miało to miejsce w bardziej standardowych urządzeniach. Na dodatek, przystosowane były one również do obsługi do sześciu dysków jednocześnie, z głównym naciskiem na użycie nośników półprzewodnikowych, znacznie mniejszych i wydajniejszych od odmian optycznych.

Serwery te były bardzo intuicyjne i współpracowały z większością używanych programów sterujących, bez konieczności dodatkowej konfiguracji. Nie wymagały więc instalacji żadnego oprogramowania w przypadku podłączenia ich do już istniejącej infrastruktury sieci firmowej.