Nowe prasy hydrauliczne na rynku

 

Być może zastanawiałeś się nad tym, aby wymienić prasę hydrauliczną w Twoim zakładzie stolarskim. Obecnie na rynku jest wiele nowych modeli, w których zastosowano zupełnie inne systemy, niż w starszych wersjach. Wykorzystuje się na przykład ciśnienie powietrza, dzięki czemu można oszczędzić dużo energii podczas pracy z drewnem. Jest nawet możliwość tworzenia za ich pomocą płyt wiórowych.

Zakup nowej prasy hydraulicznej

prasa hydrauliczna do drewnaW prasach zastosowano nowe rozwiązania, o czym już wspominałem. Nowoczesna prasa hydrauliczna do drewna przede wszystkim nie korzysta już z energii elektrycznej w tak dużym stopniu. Napędza ona tylko sprężarkę. To ciśnienie powietrza jest wykorzystywane do prasowania drewna. Prasy mają dużo większą moc, dlatego możliwości są również całkiem nowe. Dobre jest zastosowanie siłowników pneumatycznych do bezpośredniego prasowania, a także wałów pokrytych niklem. Cena prasy jest może faktycznie trochę wyższa, ale za to mamy pewność, że nie dojdzie do uszkodzenia, które dyskwalifikuje sprzęt do pracy w warsztacie. Nawet pojedyncze prasy można zaadaptować w taki sposób, aby pracowały na linii produkcyjnej. Jednak w takim wypadku warto jest kupić specjalne oprogramowanie do tego, by w pełni zautomatyzować sprzęt.Takie oprogramowanie to koszt stu złotych i nie jest ono obowiązkowe, aby pracować. Wiadomo jednak, że lepiej mieć wszystko na najwyższym poziomie.

Jeśli interesujesz się tego typu rozwiązaniami, myślę, że nowa prasa będzie dla Ciebie bardzo przydatna. Za pomocą tego urządzenia można w pełni spokojnie pracować, bez stresu, że coś nie działa. Nowe prasy nastawione są na zwiększony nacisk na materiał. Dodatkowo producenci dbają o ich wytrzymałość, aby nie trzeba było stosować kosztownej wymiany niektórych części.