Niewątpliwe zalety kotów brytyjskich niebieskich krótkowłosych

Koty brytyjskie mają niewątpliwie sporo zalet. Kocięta brytyjskie zwykle nie muszą długo czekać na nowy dom. Zawsze znajdzie się osoba, która ulegnie ich niewątpliwemu urokowi. Hodowcy kotów brytyjskich zacierają ręce. Warto podkreślić, że istnieją różne typy umaszczeń kotów brytyjskich. Najpopularniejszym kolorem umaszczenia jest bez wątpienia kolor niebieski.

Brytyjskie koty krótkowłose mogą mieć niebieskie umaszczenie

kot brytyjski niebieski krótkowłosyJak sama nazwa wskazuje, rasa kotów brytyjskich pochodzi z Wielkiej Brytanii, a konkretnie z Anglii. Rasa ta powstała dzięki krzyżówce angielskich kotów domowych z persami. Efekty są zdumiewające. Wygląd kotów brytyjskich może zachwycać. To stosunkowo duże stworzenia, posiadające muskularna budowę ciała. Koty tej rasy mają dużą głowę. Duże wrażenie robią także oczy kotów brytyjskich. Mogą mieć różny kolor. Najczęściej jednak spotkamy się z kolorem miedzianym. Koty brytyjskie mogą mieć różne umaszczenie. Kot brytyjski niebieski krótkowłosy cieszy się największą popularnością. Jednak również warto zwrócić uwagę na osobniki o kremowym, rudym bądź też białym zabarwieniu futerka. Sierść kotów brytyjskich jest zazwyczaj krótka i gęsta. Warto również dodać, że koty brytyjskie maja również swoją długowłosą odmianę. Niewiele osób wie o istnieniu kotów brytyjskich długowłosych. Nic w tym dziwnego, bowiem występują one niezwykle rzadko. Niewątpliwa zaletą kotów brytyjskich jest ich charakter. Są to bowiem zwierzęta odznaczające się niezwykłą wręcz inteligencją, są ugodowe i spokojne. Trudno wyobrazić sobie lepszego towarzysza. Miłośnicy kotów brytyjskich zwracają również uwagę na to, że zwierzęta te nie mają jakiś szczególnych wymagań odnośnie żywienia oraz pielęgnacji. Kot brytyjski to doskonały towarzysz osób zapracowanych, które nie mają za dużo wolnego czasu. Kot w razie potrzeby jest w stanie zająć się sobą i nie potrzebuje ciągłej uwagi ze strony człowieka.

Większość osób, gdy pomyśli o kocie brytyjskim, natychmiast przed oczami ma dużego kota o niebieskim umaszczeniu i zaokrąglonej sylwetce. Koty brytyjskie są  natury powolne i flegmatyczne. Nic w tym dziwnego, bowiem pochodzą z Anglii, a powszechnie wiadomo, że Anglicy nie słyną raczej z wybuchowego temperamentu. Osoby z natury spokojne z pewnością znajdą w kocie brytyjskim przyjaciela.