Najlepsze zraszacze ogrodowe

Lato to czas intensywnych upałów, nawet w naszej, często ponurej i chłodnej Polsce. Fale upałów mają sporo konsekwencji, także dla naszego zdrowia, ważne jest więc, by unikać słońca w najbardziej upalne dni. Jednak nie tylko my jesteśmy narażeni na intensywne promienie słoneczne, narażona jest również trawa w naszych ogrodach, która szybko ulega zeschnięciu. Potrzebne więc są ogrodowe zraszacze, które muszą spełniać kilka wymogów. A o nich w dalszej części tego krótkiego, lecz jakże ważnego i wartościowego tekstu.

Kilka słów o zraszaczach ogrodowych

ogrodowe zraszacze HunterJak już wspomniano, upał może negatywnie wpływać na nas, w tym na naszą wrażliwą skórę przyspieszając jej procesy starzenia, ale nie tylko. Fale upałów negatywnie wpływają również na rośliny i delikatną trawę rosnącą w naszych ogrodach. By utrzymać ją przy życiu, należy ją podlewać. Najlepiej robić to wieczorem, nie podczas intensywnego słońca. Jeśli podlejemy trawę w południe, to tak naprawdę tylko zmarnujemy cenną wodę. Woda nie dotrze do korzeni i zaraz wyparuje. Dlatego najlepiej podlewać trawę wczesnym rankiem, gdy słońce dopiero wschodzi i nie jest jeszcze zbyt intensywne lub właśnie wieczorami. Wtedy nasza trawa zyska na tym najwięcej i woda się nie zmarnuje. Jeśli nie mamy czasu, z pomocą przyjdą nam ogrodowe zraszacze, na przykład ogrodowe zraszacze Hunter. To marka produkujące znane i bardzo dobrej jakości zraszacze. To nowoczesne rozwiązanie, które pomaga zaoszczędzić nam czas, pieniądze i wodę. Zraszacze ogrodowe powinny być dokładnie rozmieszczone w ogrodzie, by nie podlewać jednocześnie jednego skrawka ziemie, co może prowadzić do przelania lub po prostu do marnowania wody. A na to w dzisiejszych czasach nie możemy sobie oczywiście pozwolić, musimy troszczyć się o każdy litr wody, szczególnie ten, który nie służy nam do picia lub podlewania roślin jadalnych.

Jak widzimy, nie trzeba wiele, by utrzymać nasze ogrody w dobrym stanie. Wystarczy regularne podlewanie, wyrywanie chwastów. Jeśli natomiast nie mamy czasu na codzienne podlewanie naszej trawy lub często wyjeżdżamy, dobrym rozwiązaniem będą automatyczne, ogrodowe zraszacze, które podleją regularnie naszą trawę o wyznaczonej porze, na przykład w nocy. Uruchamiają się one najczęściej kilkukrotnie w ciągu wieczora i nocy.