Najlepsze olejki do włosów

Piękne, lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Jednak na co dzień mamy do czynienia z wieloma czynnikami, które mogą powodować ich przesuszanie się. Farby, środki do stylizacji, gorąca suszarka czy ogrzewanie nie sprzyjają włosom. 

Stosowanie olejków na włosy

olejek do włosówW ostatnich latach widać coraz większy trend związany z powrotem do natury i naturalnych składników. Jest to wyraźne także w pielęgnacji włosów. Różnego rodzaju olejki z powrotem wracają do łask i stają się dużo bardziej popularne niż jakiekolwiek inne odzywki. Praktycznie we wszystkich sklepach kosmetycznych bez problemu zakupimy różnego rodzaju olejki przeznaczone do włosów, również cenione firmy kosmetyczne włączają je do swojej oferty. Możemy znaleźć produkty, w których połączono ze sobą kilka różnych składników, albo po prostu czyste olejki. Do najpopularniejszych nadających się do włosów należą olejek arganowy, migdałowy, jojoba, amla, macadamia czy słonecznikowy. Nie jest bez znaczenia jaki olejek stymulujący wzrost włosów wybierzesz. Różne rodzaje włosów potrzebują różnych olejków. Nie ma jednego uniwersalnego, który byłby odpowiedni dla wszystkich. Zależy to w dużej mierze od porowatości włosów – wysokoporowate potrzebują olejów o dużych cząsteczkach, jak np. z wiesiołka, pszenicy, awokado czy słodkich migdałów. Dla włosów niskoporowatych zalecane są olejki o drobnych cząsteczkach np. kokosowy, słonecznikowy, lniany. Olejki doskonale sprawdzają się w przypadku przesuszonych włosów. Jeśli nasze włosy maja skłonność do przetłuszczania również można ich używać, ale należy stosować niewielkie ilości i nakładać preparat na same końcówki.

Regularne używanie olejków do włosów sprawi, że będą one zdrowe, błyszczące i zadbane. Pamiętajmy o odpowiednim dobraniu preparatu do swoich włosów oraz stosowaniu odpowiednich ilości. W przypadku olejków często mniej znaczy więcej.