Najlepsze metalowe apteczki

Z apteczki najczęściej się korzysta z plastrów, wody utlenionej i bandaży, choć apteczki posiadają dużo więcej elementów na swoim wyposażeniu. W sklepach znajdziemy apteczki o różnej wielkości i odmiennym wyposażeniu, które sprawdza się w wielu przypadkach.

Jak wyglądają metalowe apteczki?

apteczka metalowaW każdym zakładzie pracy musi się znajdować apteczka, która będzie posiadać niezbędne elementy. W firmach, w których panują szkodliwe warunki, szczególnie duże zapylenie, w apteczce musi się znajdować specjalny płyn oczyszczający do oczu. W większości zakładów pracy sprawdza się apteczka metalowa, ponieważ posiada ona specjale uchwyty i można ją powiesić na ścianie. Taki model apteczki nie będzie zbyt praktyczny w samochodzie, bo będzie zajmować dużo miejsca. Metalowe apteczki wyglądają jak sporych rozmiarów szafeczka zamykana na klucz. Jest ona szczelnie zamknięta, więc nie dostanie się do środka brud i kurza, to ważne, bo wkład apteczny musi być sterylnie czysty. Wewnątrz apteczki znajdują się różne rozmiary plastrów na rany w formie pojedynczych sztuk, albo na szpulce to ucinania pożądanych kawałków. Bandaże elastyczne i zwykłe służące do zabezpieczenia ran i izolowania ich od czynników zewnętrznych. Różnej wielkości kompresy, chusty trójkątne i flizelinowe. Nie brakuje w apteczce także jednorazowych ustników wykorzystywanych do wykonywania sztucznego oddychania. W zakładach pracy przydają się też koce termiczne i ratunkowe oraz rękawiczki lateksowe. Każda apteczka posiada też instrukcję obsługi.

W Polsce nie ma przepisów normujących zawartość apteczek, dlatego znajdziemy na rynku przeróżne modele. Jedne będą lepsze, a inne bardzo mało przydatne. Najlepsze są apteczki spełniające wymogi unijne, gdyż posiadają wszystkie niezbędne elementy.