Na czym polega ozonowanie?

Systematyczne robienie porządków nie wystarczy, by utrzymać nasze mieszkanie lub dom w prawdziwej czystości. Albowiem większość tego, co szkodliwe, jest niewidoczne gołym okiem i mówimy to głównie o drobnoustrojach i innych mikroorganizmach.

Kto w Warszawie zajmuje się ozonowaniem?

ozonowanie warszawaOzon jest gazem, który jest częścią powłoki ziemskiej atmosfery. Jest bardzo silnym utleniaczem, co oznacza, iż doskonale nadaje się do odkażania. Gaz działa niezwykle mocno, toteż w czasie zabiegu nie należy przebywać w pomieszczeniu, natomiast nie ma potrzeby wynoszenia z niego mebli, czy elektroniki, albowiem ozonowanie ich nie uszkodzi. Czas zabiegu to średnio około sześćdziesięciu minut, jednak wszystko zależy od metrażu ozonowanej powierzchni. Po zabiegu wystarczy wietrzyć mieszkanie (dom) przez dwadzieścia minut, gdyż po tym czasie ozon rozpada się do postaci tlenu i traci swoje właściwości utleniające. Zatem czas, na jaki należy opuścić pomieszczenie to około dwóch godzin, a nie jak w przypadku innych metod odkażających, gdzie do mieszkania można wrócić dopiero po kilku dniach, a nawet tygodniach. Jeżeli zainteresowało nas ozonowanie Warszawa jest miejscem, gdzie bez trudu znajdziemy firmy trudniące się tą metodą odkażania. Oferują swoje usługi nie tylko klientom indywidualnym, ale również biznesowym. I to właśnie ta druga grupa jest najczęstszym zleceniodawcą, natomiast klienci indywidualni to jak na razie około 40% ogółu klientów. Wiele tutejszych firm dezynfekcyjnych jest czynnych całą dobę.

Niewidzialne zagrożenia, jak wolne rodniki, alergeny, grzyby, pleśń, czy wirusy mogą napsuć nam sporo krwi doprowadzając do rozwoju astmy, a także chorób immunologicznych. Dlatego też warto zdecydować się na odkażanie, choćby raz na kilka miesięcy.