Mocny komputer stacjonarny

 

Jeszcze nie tak dawno temu mówiono, że komputery służą głównie do tego by uruchamiać na nich gry komputerowe. Jednak branża IT poszła też w nieco innych kierunkach. Zaczęto produkować komputery, które służyć mogą nie tylko do uruchamiania na nich gier ale również do tego by na nich pracować. Obecnie wiele komputerów tego typu stoi w biurach.

Sprawdzony i szybki komputer

komputer stacjonarny intel core i5Moc obliczeniowa nowoczesnych komputerów jest bardzo duża. Nie ma sensu nawet porównywać tych wartości z wartościami jakimi opisywano moc obliczeniową komputerów piętnaście czy dwadzieścia lat temu. Od jakiegoś czasu szczególnie dużym uznaniem cieszą się komputery stacjonarne, które tworzone są z myślą o uruchamianiu gier, filmów w bardzo wysokiej rozdzielczości czy też renderowaniu grafiki. Jeśli chodzi o takim komputer stacjonarny intel core i5 jest jednym z procesorów, na które warto zwrócić uwagę jeśli planujemy zakup nowoczesnego, wydajnego komputera. Procesory wytwarzane przez firmę Intel obecnie uznawane są za jedne z najlepszych na świecie. Praktycznie nie mają sobie równych. Stale powstają też nowe modele procesorów, które okazują się jeszcze szybsze. Komputery stacjonarne znów wracają do łask. Jeszcze nie tak dawno temu mówiono zaś, że pojawienie się laptopów sprawi iż komputery stacjonarne szybko znikną z rynku. Okazuje się, że laptopy mimo swoich wielu zalet nie mogą obsługiwać wielu programów, które są bardzo wymagające.

Na chwilę obecną wiele osób posiada w swoim domu przynajmniej jeden komputer stacjonarny czy też laptop. Urządzenia te w bardzo dużym stopniu ułatwiają nam życie. Na komputerach gamingowych możemy z kolei grać w najnowsze gry, które wymagają bardzo mocnego sprzętu. Komputery przeznaczone do gier czy do pracy można obecnie zakupić nawet w sieci.